ممنوعیت ورود مسافر با مبدا انگلیس از کشور ثالث به ایران

© AP Photo / Sang Tanممنوعیت ورود مسافر با مبدا انگلیس از کشور ثالث به ایران
ممنوعیت ورود مسافر با مبدا انگلیس از کشور ثالث به ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
رییس ستاد مقابله با کرونا در سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرد که یک مسافر از مبدا انگلیس بعد از سفر به چند کشور باز هم از یک کشور ثالث نمی‌تواند وارد ایران شود.

به گزارش اسپوتنیک،  حسن خوشخو، مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی ایران درباره ورود مسافر انگلیسی مبتلا به ویروس جهش یافته کرونا اظهار داشت: ورود مسافر از انگلیس مبتلا به ویروس جهش یافته کرونا قبل از اعمال ممنوعیت پروازی به این کشور بوده است.

واکسن ایرانی کرونا به ۷ داوطلب تزریق می شود - اسپوتنیک ایران
واکسن ایرانی کرونا به ۷ داوطلب تزریق می شود

وی با بیان اینکه متولی اعلام پروتکل‌های مقابله با شیوع ویروس کرونا، وزارت بهداشت است، ادامه داد: آن چیزی که به صورت غیررسمی از رسانه‌ها شنیدیم این بود که ویروس جهش یافته کرونا در انگلیس از شهریور ماه وجود داشته اما اینکه انگلیس درباره جهش یافتگی این ویروس به قطعیت برسد، زمان برده است.

رییس ستاد مقابله با کرونا در سازمان هواپیمایی ایران افزود: اما وقتی وجود این ویروس جهش یافته در رسانه‌ها رسمیت پیدا کرد باعث شد که ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم بگیرد که تمام پروازهای ایران- انگلیس قطع شود و سازمان هواپیمایی کشوری هم موظف است که تمام تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا را به اجرا برساند.

خوشخو گفت: در این مدت که پروازها بین ایران –انگلیس ممنوع بود هیچ پروازی انجام نشد. اگر مورد مشکوکی هم بوده قبل از این تاریخ وارد کشور شده است. فقط یک پرواز رفت انجام شد تا کرو پروازی را برگرداند که در این پرواز مسافران به این کشور برده شد اما این پرواز بدون مسافر برگشت.

وی با بیان اینکه به همه دنیا نوتام کرده‌ایم که هیچ مسافری را از مبدا انگلیس و از هر کدام از شهرها پذیرش نمی‌کنیم، تاکید کرد: در درگاه تمام ایرلاین‌های دنیا این موضوع ثبت شده که دولت ایران مسافر از مبدا انگلیس نمی‌پذیرد.

رییس ستاد مقابله با کرونا در سازمان هواپیمایی ایران ادامه داد: سامانه‌ای بین المللی برای اطلاع به تمام ایرلاین‌های فعال وجود دارد که همه اخبار و اطلاعیه و مقررات کشورها از طریق این سایت و سامانه به ایرلاین‌ها اعلام می‌شود. آن چیزی که ما به صورت رسمی به این سامانه مخابره کردیم این بود که هیچ پرواز مستقیم و غیر مستقیم از انگلیس را نمی‌پذیریم. پذیرش مسافر از انگلیس از هیچ یک از شهرهای این کشور نباید توسط ایرلاین‌ها انجام شود.

خوشخو گفت: یک مسافر از مبدا انگلیس بعد از سفر به چند کشور باز هم از یک کشور ثالث نمی‌تواند وارد ایران شود. بنابراین ایرلاین‌ها هم در پرواز مقصد ایران، مسافر مبدا انگلیس را از سایر کشورها هم نمی‌پذیرند چراکه می‌دانند ایران ورود مسافر انگلیسی را به کشور ممنوع کرده است.

وی درباره ادامه این ممنوعیت‌های پروازی اظهار داشت: آخرین ابلاغیه‌ای که ستاد ملی مبارزه با کرونا به سازمان هواپیمایی ارایه کرده این است که تا پایان دی‌ماه ممنوعیت پرواز بین ایران- انگلیس برقرار باشد. آخر دی ماه درباره ادامه این ممنوعیت یا لغو آن مجددا تصمیم‌گیری می‌شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала