ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ساخت مدرسه یادبود جانباختگان سانحه هواپیمای اوکراینی در ایران

© Photo / IRNAساخت مدرسه یادبود جانباختگان سانحه هواپیمای اوکراینی در ایران
ساخت مدرسه یادبود جانباختگان سانحه هواپیمای اوکراینی در ایران  - اسپوتنیک ایران
رئیس دانشگاه صنعتی شریف از ساخت مدرسه‌ای توسط این دانشگاه در مناطق محروم ایران برای گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان حادثه هواپیمای مسافربری اوکراینی خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمود فتوحی در مراسم یادبود فرزندان دانشگاه که به مناسبت سالگرد سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف که با حضور روسای دانشگاه‌های صنعتی شریف، صنعتی امیر کبیر، علم و صنعت و دانشگاه تهران به صورت مجازی برگزار شد، گفت: هجدهم دی ماه سالگرد حادثه جانکاه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی از راه رسید و بار دیگر جان‌های ما را در رنج و اندوه فرو برد. جان باختن ۱۷۶ انسان بی‌گناه از جمله ۱۶ دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف و نیز تعدادی از دانش‌آموختگان ارزنده دیگر دانشگاه‌های کشور، جامعه ما را در بهت و اندوهی عمیق فرو برد.

На месте крушения пассажирского лайнера Украины Boeing 737-800 - اسپوتنیک ایران
سالگرد سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران: هنوز عاملان این فاجعه محاکمه نشده اند

وی تاکید کرد:  هیچ چیز نمی‌تواند به سادگی تسلی بخش غم و ماتم خانواده‌های عزادار و دوستان و آشنایان داغدار آنها باشد جز اینکه از خداوند بزرگ بخواهیم که رحمت و مغفرت خود را برای این شهدای عزیز از دست رفته و صبر و تحمل و آرامش را برای خانواده‌ها و دوستان آنها نازل کند.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف در ادامه افزود: برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ستارگان خاموش، خانواده دانشگاه صنعتی شریف در حال ساخت مدرسه‌ای در یکی از مناطق محروم سیستان و بلوچستان است که به همت یکی از همکاران دانشگاه شریف انجام گرفته است. 

فتوحی تاکید کرد: همچنین تعدادی گرنت پژوهشی با عنوان یادبود فرزندان دانشگاه برای کارهای تحقیقاتی که دارای اثرات اجتماعی باشند طراحی شده که جزئیات آن از طریق معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه اطلاع رسانی می‌شود.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف در پایان ضمن ابراز همدردی با خانواده، دوستان، اساتید و دانشجویان دانشگاه گفت: اگرچه ما نمی‌توانیم گذشته را تغییر دهیم ولی باید از آن درس بگیریم تا در آینده از وقوع خطاهای مشابه و از دست رفتن سرمایه‌های عظیم انسانی جلوگیری شود.

همچنین  دکتر علی‌اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پیامی این حادثه دردناک را شوک بزرگی به ملت ایران خواند و در ادامه گفت: عزیزان از دست رفته فرزندان این ملت بودند و تمامی خانواده‌های ایران در این حادثه تلخ غمگین شدند.

دکتر صالحی تمامی دانشجویان حادثه هواپیمای  اوکراین را شهیدان راه علم خواند و گفت: تمامی بازماندگان این  دانشجویان را بنا به آیات الهی به صبر و بردباری فرا می‌خوانم.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала