پردرآمد ترین مشاغل جهان کدامند؟

© Sputnik / Ministry of Defence of the Russian Federation / ورود به گالری تصاویرپردرآمد ترین مشاغل جهان کدامند؟
پردرآمد ترین مشاغل جهان کدامند؟
 - اسپوتنیک ایران
Telegram
پولسازترین مشاغل دنیا در سال گذشته به حوزه پزشکی اختصاص داشتند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اقتصاد نیوز، هر ساله مشاغل حوزه پزشکی یکی از پولسازترین مشاغل در دنیا به حساب می آیند و در سال گذشته فعالان این حوزه توانستند ۱۱ جایگاه بالای فهرست پولسازترین مشاغل را به خود اختصاص دهند.

در جایگاه اول این فهرست متخصصان بیهوشی قرار دارند. متخصص بیهوشی به پزشکی گفته می‌شود که به بیهوشی و فرایندهای مربوط به عمل جراحی می‌پردازد. گفتنی است که هر متخصص بیهوشی در کشورهای توسعه یافته دنیا به طور میانگین در سال گذشته ۲۶۷ هزار دلار درآمد داشته است.

مکان دوم این فهرست برای جراحان است و درآمد فعالان این حوزه به طور میانگین در کشورهای توسعه یافته در سال گذشته ۲۵۵ هزار دلار تخمین زده می شود و پس از آنها جراحان فک و صورت سومین گروه از افرادی هستند که در سال گذشته بیشترین پول را به دست آوردند به طوری که میانگین درآمد آنها در کشورهای توسعه یافته در سال گذشته ۲۴۲ هزار دلار است.

چهارمین مکان  پردرآمدترین ها در سال گذشته به متخصصان زنان و زایمان اختصاص دارد. این گروه در سال گذشته به طورمیانگین در کشورهای توسعه یافته ۲۳۸ هزار دلار پول به دست آورند.

پنجمین گروه پردرآمدترین های سال گذشته متخصصان ارتودنسی بودند. میانگین درآمد این افراد در سال گذشته در کشورهای توسعه یافته ۲۲۵ هزار دلار تخمین زده شده است.

روانپزشکان با درآمد به طور میانگین ۲۲۰ هزار دلار در سال گذشته در جایگاه ششم این فهرست قرار گرفته اند.

ثروتمندترین مرد اروپا طی یک هفته 8 میلیارد دلار درآمد کسب کرد - اسپوتنیک ایران
ثروتمندترین مرد اروپا طی یک هفته 8 میلیارد دلار درآمد کسب کرد

جایگاه هفتم و هشتم به پزشکان عمومی و متخصصان لثه اختصاص یافته است؛ این افراد به طور میانگین در سال گذشته در کشورهای توسعه یافته به ترتیب ۱۹۶ و ۱۹۱ هزار دلار کسب درآمد کردند. 

نهمین و دهمین گروه پردرآمد این حوزه متخصصان کودک و دندان پزشکان هستند که درآمد آنها در سال گذشته به ترتیب ۱۸۳ و ۱۷۵ هزار دلار تخمین زده شده است.

یازدهمین گروه افراد پردرآمد در سال گذشته نیز کماکان در حوزه پزشکی فعال بودند به طوری که پرستاران متخصص در سال گذشته به طور میانگین در کشورهای توسعه یافته ۱۷۴ هزار دلار درآمد کسب کردند. 

پس از آنها اما نوبت به مهندسان می رسد که در جایگاه دوازده این فهرست قرار گرفته اند و براین اساس مهندسان پتروشیمی در سال گذشته به طور میانگین در کشورهای توسعه یافته و نفتی دنیا ۱۵۶ هزار دلار به دست آوردند.

مهندسان آی تی اما دومین گروه مهندسان هستند که در سال گذشته بیشترین درآمد را کسب کردند و میانگین درامد انها در سال گذشته در کشورهای توسعه یافته ۱۵۲ هزار دلار تخمین زده شده است.

به جز مشاغل ذکر شده خلبانان نیز در سال گذشته جز پردرآمدترین ها در کشورهای توسعه یافته بودند به طوری که میانگین درآمد انها در سال گذشته در این کشورها ۱۴۶ هزار دلار تخمین زده شده است.

اما وکلا نیز در سال گذشته جز پردرآمدترین ها در کشورهای توسعه یافته بودند و میانگین درامد آنها در سال گذشته در این کشورها ۱۴۴ هزار دلار تخمین زده شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала