ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دو شبکه اجتماعی دیگر حساب های کاربری ترامپ را مسدود کردند

© REUTERS / LEAH MILLISدو شبکه اجتماعی دیگر حساب های کاربری ترامپ را مسدود کردند
دو شبکه اجتماعی دیگر حساب های کاربری ترامپ را مسدود کردند - اسپوتنیک ایران
دو شبکه اجتماعی دیگر - فیس بوک و اینستاگرام - حساب های کاربری دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی آمریکا را مسدود کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک،  این مطلب در بیانیه های فیس بوک و اینستاگرام اعلام شده است.

فیس بوک در حساب توییتر خود به دو مورد نقض قوانین در صفحه ترامپ اشاره کرده است که در ارتباط با آنها این صفحه به مدت  24 ساعت مسدود خواهد شد. این بدان معناست که رئیس جمهور آمریکا در این مدت نمی تواند چیزی را منتشر کند.

حالت  فوق العاده در پایتخت آمریکا به مدت 15 روز تمدید شد - اسپوتنیک ایران
حالت فوق العاده در پایتخت آمریکا به مدت 15 روز تمدید شد

مدیر اجرایی اینستاگرام ، آدام ماسری در توییتر خود با نوشتن مجدد یک پست مشابه در فیس بوک ، نوشت: "ما همچنین حساب کاربری اینستاگرام رئیس جمهور ترامپ را به مدت 24 ساعت خاموش می کنیم."

پیش از این توئیتر حساب کاربری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به مدت 12 ساعت مسدود کرده . این شبکه اجتماعی همچنین ترامپ را به مسدود کردن دائمی حساب کاربری وی در صورت عدم حذف سه پست آخرش ، که به گفته این شرکت قوانین شبکه اجتماعی را نقض می کند ، تهدید می نماید. دلیل این امر انتشار ویدئویی بود که در آن ترامپ خواستار شد معترضین  در ساختمان کنگره (کاپیتول) به خانه های خود بروند و انتخابات را "دزدیده شده" از وی اعلام کرد.

در تاریخ 6 ژانویه ، معترضان طرفدار ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا (کاپیتول) حمله کرده و صحن مجلس سنا را محاصره کردند. مجلس سنا و مجلس نمایندگان جلسه ای را که برای تصویب نتایج آخرین انتخابات برنامه ریزی شده بود که  طبق آن جو بایدن ، نامزد دموکراتها  در انتخابات ریاست جمهوری برنده شده  ، قطع کردند. خود ترامپ از هواداران خود خواسته است که به طور مسالمت آمیز رفتار کرده و از پلیس حمایت کنند. بعداً ساختمان كاپیتول در واشنگتن از وجود معترضین پاک شد. باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا ترامپ را به تحریک خشونت متهم کرده و دموکرات های مجلس نمایندگان از مایک پنس معاون رئیس جمهور خواستند تا از متمم بیست و پنجم قانون اساسی برای برکناری ترامپ از قدرت استفاده کند. اکنون کنگره امریکا به نشست خود برای تصویب نتایج انتخابات ادامه می دهد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала