توصیه های متخصصان در مورد چگونگی کنار آمدن با استرس در دوره کرونا

CC0 / Pixabay / سازمان نظام روانشناسی ایران : اسامی روانشناس‌نماها به زودی منتشر می‌شود
سازمان نظام روانشناسی ایران : اسامی روانشناس‌نماها به زودی منتشر می‌شود - اسپوتنیک ایران
Telegram
پذیرش شرایط فعلی به شما کمک می کند تا با استرس ناشی از شیوع ویروس کرونا کنار بیایید چون اکنون ابهام و عدم اطمینان به آینده به یک امر عادی جدید تبدیل شده که باید آنرا قبول کنیم .

به گزارش اسپوتنیک، کریستینا ایواننکو ، دکترای روانشناسی و  مربی تجارت ضمن بیان این مطلب می گوید:  "ضد انعطاف پذیری و عدم شکنندگی " یکی از مهمترین مفاهیم امروزی در روانشناسی است. این توانایی واکنش نشان دادن به ابهام و عدم اطمینان به آینده  از طریق تقویت خود و تحمل وضعیت عدم اطمینان به آینده  است. وی خاطرنشان کرد ، امسال از این لحاظ یک ترنینگ بزرگ برای مقابله با استرس ناشی از وضعیت مبهم فعلی است.

اثر یوگا بر کنترل و درمان استرس - اسپوتنیک ایران
اثر یوگا بر کنترل و درمان استرس

به گفته وی ، مردم موقعیت های نامشخص را دوست ندارند ، آنها به اطلاعات و پیش بینی نیاز دارند. با این حال  ما باید با این واقعیت کنار بیاییم که عدم اطمینان به آینده  یک امر عادی جدید است که با توجه به وضعیت فعلی در رابطه با ویروس کرونا به وجود آمده است . این به یک شرایط جدید تبدیل شده که نه تنها باید تحمل بلکه باید پذیرفته شود ، در غیر این صورت داشتن یک زندگی راحت غیرممکن خواهد شد.

دیمیتری لئونتیف رئیس پژوهشکده روانشناسی مدرسه علی اقتصاد روسیه می گوید: "برای کاهش استرس در درجه اول نباید منتظر پایان سریع وضع فعلی  بود ، به نوعی باید با این زمستان طولانی قطبی هماهنگ شده و به خود و عزیزان خود تکیه کرد."

به گفته وی ، وضعیت در رابطه ویروس کرونا بسیار مبهم است . سوال اعتماد با شدت تمام مطرح می شود: وقتی خود نمی دانیم و دیگران هم نمی دانند، به چه کسی و به چه چیزی می توانیم اعتماد کنیم؟

این متخصص خاطرنشان کرد: پزشکان از نظر میزان  اعتماد مردم در مکان اول هستند ، اما آنها نیز چیز زیادی نمی دانند و صادقانه  به این اعتراف می کنند. لئونتیف نظر خود را بیان کرده و گفت  ما باید به این واقعیت عادت کنیم که شرایطی وجود دارد که هیچ کس نمی تواند دستور العمل های کاملاً صحیحی به ما بدهد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала