استقرار گارد ملی در واشنگتن از ترس طرفداران ترامپ

© AP Photo / J. Scott Applewhiteاستقرار گارد ملی در واشنگتن از ترس طرفداران ترامپ
استقرار گارد ملی در واشنگتن از ترس طرفداران ترامپ - اسپوتنیک ایران
Telegram
پلیس واشنگتن علاماتی در مرکز شهر نصب کرده که هشدار می ‌دهند حمل هرگونه اسلحه گرم غیرقانونی است؛ رابرت کونتی رئیس پلیس واشنگتن نیز گفت: افرادی هستند که قصد دارند مسلح وارد شهر ما شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نیویورک تایمز، واشنگتن، برای اعتراضات برنامه ‌ریزی شده توسط طرفداران دونالد ترامپ در آستانه رأی کنگره که پیروزی جو بایدن در انتخابات را تأیید می ‌کند، گارد ملی را بسیج کرده است.

ترامپ: پنس به ما کمک می کند و بایدن به کاخ سفید نمی آید
 - اسپوتنیک ایران
ترامپ: پنس به ما کمک می کند و بایدن به کاخ سفید نمی آید

براساس گزارشات، ۳۴۰ سرباز برای روزهای سه‌ شنبه و چهارشنبه در حال آماده‌ باش هستند، زمانی که انتظار می ‌رود هزاران نفر از طرفداران دونالد ترامپ وارد پایتخت آمریکا شوند تا به نتایج انتخابات نوامبر که جو بایدن را در کاخ سفید قرار می ‌دهد، اعتراض کنند.

پلیس پایتخت علاماتی در مرکز شهر نصب کرده که هشدار می ‌دهند حمل هرگونه اسلحه گرم غیرقانونی است و رابرت کونتی رئیس پلیس واشنگتن نیز از شهروندان خواست در مورد هر کس که ممکن است مسلح باشد به مقامات اطلاع دهند. وی گفت: افرادی هستند که قصد دارند مسلح وارد شهر ما شوند.

ترامپ مرتباً اعتراضات این هفته را مورد تشویق قرار داده و اشاره کرده که ممکن است شخصاً وارد آن شود. اوایل هفته تبلیغ تجمع طرفداران خود را در توییتر با این پیغام منتشر کرد: من آنجا خواهم بود. روز تاریخی است!

کونتی یادآور شد: برخی اطلاعات ما با قطعیت بیانگر این هستند که اندازه جمعیت فزاینده خواهد بود.

برگزارکنندگان قصد دارند سه ‌شنبه شب و تمام روز چهارشنبه را دست به تجمع زده و یک راهپیمایی در ساعت ۱ بعدازظهر چهارشنبه به سمت کنگره آمریکا برگزار کنند. از جمله شرکت‌ کنندگان پیش ‌بینی شده، طرفداران سطح بالای ترامپ از جمله کن پاکستون دادستان کل تگزاس و راجر استون استراتژیست جمهوری ‌خواه هستند؛ یکی از فداکاران دیرینه ترامپ که حکم سه ‌ساله حبس او توسط ترامپ تقلیل داده شده است. استون بابت دروغ‌ گویی مکرر در جریان تحقیقات پیرامون دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا محکوم شده بود.

طی اعتراضات طرفدار ترامپ در ۱۲ دسامبر، دست‌ کم در ۲ کلیسای محلی سیاه ‌پوستان، بنرهای "جان سیاه‌ پوستان ارزش دارد" پاره و به آتش کشیده شد. کونتی گفت تحقیقات پیرامون جرایم نفرت در آن دو سانحه جاری است و افسران وی برای جلوگیری از حوادث مشابه، در اطراف کلیساها در خدمت خواهند بود.

ترامپ روز جمعه توییت کرد: گردهمایی اعتراض بزرگ در واشنگتن ۱۱ صبح ۶ ژانویه برگزار می ‌شود... دزدی را متوقف کنید! وی گفته است این تجمع خشن خواهد بود.

گارد ملی بخشی از گارد ملی آمریکا است که متشکل از گارد ملی ارتش و گارد ملی هوایی واشنگتن است.

ترامپ به عنوان رئیس جمهور، فرمانده کل گارد واشنگتن است.

ترامپ هفته ‌ها پس از انتخابات، از تسلیم شدن امتناع کرده و مدعی است او و هوادارانش قربانی تقلب انتخاباتی بودند که به بایدن اجازه داده انتخابات را "بدزدد".

ادعاهای وی اثبات نشده هستند و چندین مرتبه در دادگاه برای تغییر نتیجه شکست خورده‌اند. سربازان چند روز بعد از آن وارد خیابان می‌شوند که ترامپ، در آنچه منتقدان تماس تلفنی مرعوب‌کننده و احتمالاً غیرقانونی توصیف کردند، سعی داشت مسئول انتخاباتی جورجیا را تحت فشار قرار دهد تا آرای کافی برای تغییر شکست انتخاباتی او در آنجا را "پیدا کند".

بر اساس مدرکی که واشنگتن ‌پست از تماس یک ‌ساعته روز شنبه رئیس جمهور آمریکا به دست آورده، ترامپ به "برد رافنسپرگر"، مقام جمهوری‌خواه ایالت جورجیا گفته است به نحوی ۱۱ هزار و ۷۸۰ رأی پیدا کند که نشان دهد وی برنده شده است.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала