ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سردار جلالی: سلیمانی رستم جدید زمان است

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / سردار جلالی: سلیمانی رستم جدید زمان است
سردار جلالی: سلیمانی رستم جدید زمان است - اسپوتنیک ایران
رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران گفت: قهرمانان افسانه ای شاهنامه چون رستم و سهراب به عنوان قهرمانان ملی ما مطرح بودند اما امروز قاسم سلیمانی رستم جدید زمان است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران روز سه شنبه در مراسم مجازی گرامیداشت شهدای محور مقاومت با عنوان مکتب سلیمانی و ارتقای قدرت نرم جمهوری اسلامی با مشارکت اساتید و نخبگان کانون های بسیج اساتید استان سمنان و دانشگاه صنعتی شاهرود، تاکید کرد: قهرمان ملی مورد تایید همه مردم نمادی از یک فرمانده اسلامی و مردمی و فرمانده بین المللی است و با شهادت سردار سلیمانی نسخه به روز شده از قهرمان ملی در کشور تعریف شده است.

رونمایی از تندیس سردار سلیمانی در بیروت + تصاویر - اسپوتنیک ایران
رونمایی از تندیس سردار سلیمانی در بیروت + تصاویر

وی افزود: در این شرایط رهبر معظم انقلاب مکتب شهید سلیمانی را تعریف کردند که از اینجا وارد قدرت نرم می شویم و این قدرت تعاریف متفاوتی از منظرهای داخلی و خارجی دارد و باید مولفه هایی چون تولید گفتمان محوری و انقلابی برای آن تعریف کنیم.

جلالی گفت: شهادت سردار سلیمانی، به تعبیری تولد دیگری برای او بود و بعد از شهادتش، مقام معظم رهبری از سیره، مرام و تفکر او به عنوان مکتب قاسم سلیمانی یاد کردند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران ادامه داد: همانطور که مکتب عاشورا بعد از شهادت امام حسین (ع) شکل گرفت، امروز سردار سلیمانی جانی دوباره به آن مکتب بخشید و نسخه به روز شده اش را ارائه کرد.

وی افزود: پیش از قاسم سلیمانی، اسطوره‌های ملی ما افسانه‌ای بودند و رستم شاهنامه به عنوان یک اسطوره شناخته می‌شد ولی امروز سلیمانی شکل حقیقی به این اسطوره افسانه‌ای بخشید و به عبارتی سلیمانی، رستم جدیدی در زمانه ما و قهرمان ملی و مذهبی کشور شناخته می‌شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران با اشاره به این که یکی از مفاهیم مهم در مکتب قاسم سلیمانی، تولید قدرت نرم یا گفتمان انقلابی است اظهار داشت: گفتمان انقلابی، گفتمانی باور پذیر برای عموم جامعه است و مهم‌ترین شرط آن اخلاص سردار سلیمانی بود به طوری که ۹۹.۵ درصد از افراد حاضر در جبهه مقاومت داوطلبانه در آن حضور پیدا کرده بودند.

جلالی گفت: تشکیل بسیج های مردمی در سوریه و عراق ابتکار سردار سلیمانی بود که با فتوای مرجعیت سازمانی مانند بسیج مستضعفان ایران، ضمن تطابق با شرایط عراق و سوریه در این ۲ کشور تشکیل شد.

وی ادامه داد: زمانی که بغداد و دمشق در خطر سقوط بود و طرفداران نزدیک دولت سوریه آن را در آستانه سقوط می‌دیدند و از طرفی کشورهای ائتلاف بدنبال پیروزی و تقسیم عراق و سوریه بر مبنای قومیتی بودند، در چنین شرایطی سلیمانی به سردار سلیمانی به عنوان محور مقاومت به میدان آمد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران بیان کرد: سردار سلیمانی با حضور عملیاتی در منطقه ۲ ارتش کلاسیک سوریه و عراق را که آمادگی پدافند داخلی شورشگر را نداشت سازماندهی کرد.

جلالی اظهار کرد: از دیگر اقدامات مهم او، مجاب سازی دولت روسیه به ورود نیروهای هوایی و پدافند آن به استراتژی جنگی ایران بود که پوتین در نهایت مجاب شد و برای اولین بار در تاریخ نظامی کشور ارتش ما ارتش ابرقدرت دیگری را تحت هدایت خود درآورد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала