ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آمریکا ده‌ها داعشی را از شمال شرق سوریه به پایگاه «التنف» منتقل کرد

© AP Photo / Hussein Mallaآمریکا ده‌ها داعشی را از شمال شرق سوریه به پایگاه «التنف» منتقل کرد
آمریکا ده‌ها داعشی را از شمال شرق سوریه به پایگاه «التنف» منتقل کرد - اسپوتنیک ایران
خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد که نیروهای آمریکا ده‌ها تروریست داعشی را از چند زندان در شمال شرق این کشور به پایگاه «التنف» در مرز با اردن منتقل کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک ، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، امروز (سه‌شنبه)، گزارش داد که نیروهای آمریکایی تروریست‌های داعشی را از زندان‌های استان الحسکه (شمال شرق سوریه) به پایگاه غیرقانونی «التنف» (جنوب شرق) منتقل کرده‌اند.

منابع محلی در این خصوص به سانا گزارش دادند که نیروهای آمریکا با خودروهای ضدگلوله و تدابیر امنیتی بسیار شدید، ده تروریست داعشی را از زندان «کامب البلغار» در شرق شهر الشدادی و ۵۰ تروریست دیگر را از یکی از زندان‌های الحسکه به پایگاه التنف منتقل کرده‌اند.

طرح آمریکا برای فشار بر مقامات سوریه در امارات و اردن - اسپوتنیک ایران
طرح آمریکا برای فشار بر مقامات سوریه در امارات و اردن

این منابع همچنین اشاره کردند که پیشتر نیز تروریست‌ها با یک بالگرد از الحسکه به پایگاه آمریکا در منطقه التنف برده شده بودند.

سانا در ادامه گزارش خود به نام دو تن از این تروریست‌ها اشاره کرد و نوشت یکی از این تروریست‌ها «کاظم حسن الجلقام» ناظر عملیات ساخت بمب معروف به «ابوالبراء» و دیگری تروریستی عراقی به نام «خرفان جدوع الحمد» متخصص بمب‌گذاری در خودروها بوده است.

ارتش آمریکا پایگاه نظامی التنف را در سال ۲۰۱۴ در داخل مرزهای سوریه در مجاورت عراق و اردن ایجاد کرد. این پایگاه در ۲۴ کیلومتری گذرگاه التنف در مثلث مرزی سوریه، عراق و اردن واقع شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала