ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آخرین جزئیات کشتی توقیف شده کره ای در ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / آخرین جزئیات کشتی توقیف شده کره ای در ایران
آخرین جزئیات کشتی توقیف شده کره ای در ایران - اسپوتنیک ایران
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، آخرین جزئیات کشتی توقیف شده کره جنوبی در این کشور را تشریح کرد.

به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در خصوص آخرین وضعیت کشتی کره ای اظهار داشت: همانگونه که قبلا اعلام شد، مشکل کشتی کره ای کاملا فنی است و جمهوری اسلامی ایران مانند همه کشورها نسبت به حفظ و حمایت از محیط زیست دریایی حساسیت کامل دارد و با موارد نقض آن، طبق قانون برخورد می کند.

پرچم کره جنوبی - اسپوتنیک ایران
کشتی کره ای مسئول پرداخت خسارت وارده به محیط زیست است

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود: رفتار دولت کره در این زمینه قابل درک نبوده و مردود است. دولت کره را به برخورد منطقی و مسئولانه با این موضوع فنی ترغیب می کنیم.

خطیب زاده در ادامه توضیح داد: سازمان بنادر و دریانوردی بعنوان نهاد متولی اینگونه مسائل، بصورت حرفه ای پیگیر کمک‌های لازم به کشتی و خدمه آن است و اطلاع رسانی لازم را در این زمینه انجام می دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در مورد اخبار منتشره مبنی بر سفر هیاتی از کره به ایران برای پیگیری این موضوع اظهار داشت: سفر قائم مقام وزیر خارجه کره از قبل مطرح بود که اطلاع رسانی شد و در آینده نزدیک انجام می شود اما ارتباطی با این موضوع نداشته و توافقی برای انجام سفر جداگانه بین دو کشور نیز وجود ندارد، چرا که اصولا این موضوع در قالب فنی و در مسیر   حقوقی تعریف شده پیش می رود و به سفر دیپلماتیک نیاز ندارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала