ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

چرا فدراسیون 7 میلیون یورو از فیفا مطالبه کرده بود؟

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / فدراسیون فوتبال ایران
فدراسیون فوتبال ایران - اسپوتنیک ایران
رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال: پولی که نزد فیفا است مربوط به باشگاه‌ها نیست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «فارس»، صفی‌الله فغانپور، رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال اظهار داشت که رقم معادل 7 میلیون یورو است. پولی که نزد فیفا است مربوط به باشگاه‌ها نیست چون فدراسیون فوتبال تعهدی نسبت به باشگاه‌ها ندارد و موضوع باشگاه‌ها از طریق سازمان لیگ پیگیری می شود.

وی در خصوص اینکه گفته می شود در رقم مطالبات ایران از فیفا تناقض وجود دارد گفت:« مگر تحریم‌ها تازه به وجود آمده است؟ 40 سال است دچار این مشکل هستیم. در گذشته مربیانی مثل کی‌روش از طریق فیفا حقوق خودش را دریافت می کرد.در خصوص پرداختی‌های ویلموتس 2 نامه در اختیار ما است که دبیر کل AFC در یکی از آن نامه‌ها ذکر کرده:«به دلیل قوانین جدید تحریم‌ها بانک‌های ما هیچگونه اجازه ای برای پرداخت پول به حساب سفارت جمهوری اسلامی ایران ندارند».

فیفا در هر مقطعی پولی را به فدراسیون‌ها اختصاص می‌دهد. مثلا بابت کرونا بودجه‌ای را در اختیار تمامی فدراسیون‌ها قرار داد.اینها تناقض نیست چون ممکن است هر بار به مطالبات ما اضافه شود.

فیفا: اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران تایید شد  - اسپوتنیک ایران
فیفا: اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران تایید شد

دبیر کل فیفا هم به ما نامه نوشت: «با توجه به تحریم‌های مختلف بین‌المللی علیه ایران، تمامی شرکای بانکی، هرگونه پرداخت ها به ایران را متوقف کرده‌اند». این اتفاق درست در زمانی اتفاق افتاد که باید مطالبات ویلموتس را پرداخت می کردیم. ما بیش از 10 نامه نوشتیم که مطالباتمان را دریافت کنیم.

ما همچنان برای پرداخت مطالبات اسکوچیچ هم نامه نوشتیم که مطالبات وی از طریق فیفا پرداخت شود چون ما حتی به صورت چمدانی هم نمی‌توانیم پولی را منتقل کنیم. 5 ماه حقوق آقای ویلموتس را پرداخت نکردیم و او اصرار داشت وقتی این شرایط وجود دارد قراردادش را فسخ کند.

 ما برای گرفتن مطالبات از فیفا به وزارت ورزش نامه زدیم، آن وزارتخانه هم به وزارت تعاون نامه نوشت و از این طریق با شستا برای پرداخت مطالبات ویلموتس 2 میلیون یورو قرض بگیریم. بعد از اینکه آقای جهانگیری معاون رئیس جمهور دخالت کردند این مقررات ایجاد شد که ما پول را به حساب ویلموتس در ترکیه واریز کنیم البته مردم بدانند هنوز ویلموتس به خاطر همان تحریم ها نتوانست این پول را دریافت کند. فقط 175 هزار یورو از این حساب برداشت شده و بقیه پول در حساب باقی مانده است.

بعد از صدور حکم مبلغ 68 میلیارد تومان کارشناسی کردند و ما هم به این موضوع اعتراض کردیم ولی باید بابت این اعتراض 100 میلیون تومان پرداخت می کردیم که این اتفاق نیفتاد. در ادامه تقاضای فرجام خواهی کردیم که هزینه دادرسی چیزی حدود 500 میلیون تومان است که معلوم نیست بتوانیم این رقم را پرداخت کنیم. اگر این کار صورت بگیرد پرونده پیگیری خواهد شد هر چند تا پایان سال به ما فرصت داده شده است».

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала