ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ایران: توقیف کشتی کره‌ای یک موضوع فنی است

© AFP 2021 / Venezuelan Ministry of Popular Power for Communicationایران: توقیف کشتی کره‌ای یک موضوع فنی است
ایران: توقیف کشتی کره‌ای یک موضوع فنی است - اسپوتنیک ایران
سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام نمود که توقیف کشتی کره ای به دلیل آلوده کردن دریا و با حکم قضایی صادر شده است.

توقیف کشتی کره‌جنوبی در خلیج فارس - اسپوتنیک ایران
توقیف کشتی کره‌جنوبی در خلیج فارس
به گزارش اسپوتنیک به نقل از صدا و سیمای ایران، خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به خبرنگاران در مورد خبر توقیف کشتی کره ای گفت که بر اساس اخبار اولیه دریافتی از مقامات محلی، موضوع کاملا فنی است و کشتی به دلیل آلوده کردن دریا و با حکم قضایی، برای رسیدگی به تخلف به ساحل هدایت شده است.
جمهوری اسلامی ایران هم مانند سایر کشورها نسبت به تخلفات مشابه و بویژه آلوده کردن محیط زیست دریایی حساسیت دارد لذا در چارچوب قوانین با آن برخورد می کند.
این اتفاق مورد استثنایی نبوده و در موارد مشابه قبلی در ایران و آبهای سایر کشورها روی داده و امری عادی بوده و اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

خاطرنشان می‌شود که کشتی فوق توسط نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس توقیف شده است.

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی سپاه این شناور از مبدا بندر الجبیل عربستان سعودی عازم کره‌جنوبی بود که در خلیج فارس به دلیل نقض پیاپی قوانین زیست محیطی دریایی توقیف شد.

این کشتی با پرچم کره‌جنوبی در حال تردد و حامل 7هزار و 200 تن اتانول بوده است؛ خدمه‌های دستگیر شده از این شناور از ملیت‌های کره، اندونزی، ویتنام و میانمار هستند.

این شناور که پس از توقیف در لنگرگاه بندرعباس پهلو گرفت و پرونده آن برای طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی کشور خواهد شد؛ توقیف این شناور به درخواست اداره بنادر و کشتیرانی و با حکم دادستانی استان هرمزگان در ساعت 10 صبح پانزدهم دی ماه انجام شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала