ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نفت کوره تنها راه جلوگیری از خاموشی برق تهران

© Sputnik / Somayeh Pasandideتهران
تهران - اسپوتنیک ایران
گاز و گازوئیل به نیروگاه‌های اطراف تهران نمی‌رسد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «فارس»، به استناد اظهارات منبع آگاه فعال در نیروگاه‌های استان تهران، در طول هفته گذشته میزان گاز ورودی به نیروگاه‌های تولید برق به صفر رسیده و سوخت‌های مایع جایگزین آن شده‌اند.

آلودگی هوای تهران  - اسپوتنیک ایران
چرا استفاده از مازوت در نیروگاه‌های غرب تهران ممنوع شده؟

تنها سوختی که این روزها در دسترس نیروگاه اطراف تهران قرار می‌گیرد، ترکیبی از نفت کوره و گازوییل است که آلودگی بیش‌تری از گاز طبیعی و گازوییل دارد. با شدت گرفتن آلودگی هوا در فصل سرد سال، گمانه‌زنی‌ها پیرامون دلایل این آلودگی بیش از گذشته افزایش یافته است.  مصرف نفت کوره یا همان مازوت توسط نیروگاه‌های تولید برق متهم ردیف اول آلودگی هوای کلانشهرها تلقی می‌شود.

این منبع آگاه با اشاره به این نکته که شرکت نفت در تامین گازوییل نیز ناتوان است، تاکید کرد:« تنها سوختی که این روزها توسط شرکت نفت در دسترس نیروگاه قرار می‌گیرد، ترکیبی از نفت کوره و گازوییل است که طبیعتا آلودگی بیشتر از گاز طبیعی و گازوییل دارد».

سیستم توربین گاز در نیروگاه‌های گاز و سیکل ترکیبی قابلیت فعالیت با نفت کوره را نداشته و استفاده از این سوخت آسیب گسترده‌ای به توربین گاز خواهد زد. منابع نفتی می‌گویند مشکلی در صادرات نفت کوره وجود ندارد و این فراورده بازار گسترده‌ای در خارج از ایران دارد اما کمبود گاز طبیعی در فصل سرما باعث تحویل مازوت به نیروگاه‌ها شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала