دردسر کمبود واکسن در انگلیس

© AP Photo / Alberto Pezzaliکرونا ویروس در لندن
کرونا ویروس در لندن - اسپوتنیک ایران
Telegram
رسانه: نهادهای بهداشتی انگلیس از کمبود واکسن کرونا و لغو نوبت داوطلبان برای تزریق دومین واحد واکسن خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از منابع محلی انگلیس، طبق جدول زمان بندی قرار بود که دومین واحد واکسن ۲۱ روز بعد از دریافت اولین واحد تزریق شود اما نوبت‌ داوطلبان به سه ماه بعد موکول یا هنوز زمانی برای آن تعیین نشده است.

انجمن پزشکی بریتانیا آن را اقدامی ناعادلانه خوانده است. اما مقام های درمانی این کشور می‌گویند که برنامه تغییر کرده و آنها قصد دارند تا نخستین  واحد واکسن کرونا را به افراد بیشتری تزریق کنند تا مانع گسترش انفجار گونه ویروس کرونا در این کشور شوند.

ملکه انگلیس سند جدایی نهایی لندن  از اتحادیه اروپا را امضا کرد - اسپوتنیک ایران
ملکه انگلیس سند جدایی نهایی لندن از اتحادیه اروپا را امضا کرد

شناسایی گونه جدید و جهش یافته ویروس کرونا در انگلیس که ۷۰ درصد مسری تر از گونه اصلی است.

این ویروس که می تواند کودکان را به همان اندازه بزرگسالان آلوده و بیمار کند اولین بار ۲۱ سپتامبر گذشته در منطقه کنت انگلیس مشاهده شد؛ اما سه ماه بعد مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس در ۱۴ دسامبر این موضوع را با پارلمان در میان گذاشت و ۱۹ دسامبر بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس آن را به طور علنی اعلام کرد.

دولت انگلیس برای مهار ویروس جدید که به گفته وزیر بهداشت، مهار آن از دست دولت خارج شده، بیشتر مناطق کشور را در بالاترین سطح محدودیت‌های کرونایی قرار داده است.

بالاترین مقام‌های مسئول در امور بهداشت و درمان انگلیس، ولز و اسکاتلند و ایرلند شمالی روز اول ژانویه (جمعه) با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند:«ما باید تعداد افرادی را که مشمول دریافت واکسن هستند به حداکثر برسانیم. تنها مانع ما در این رابطه، دسترسی به واکسن است که یک مشکل جهانی است و احتمالا تا چند ماه آینده ادامه پیدا خواهد کرد.

دولت جانسون با تشکیل معاونت نظارت بر واکسن کرونا در وزارت بهداشت امیدوار بود تمام شهروندان کشور را تا تابستان واکسینه کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала