ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

️ اختصاص ۱۵۰ هزار دلار برای هر یک از جانباختگان هواپیمای اوکراینی

© AP Photo / Oleksandr Naumenko️ اختصاص ۱۵۰ هزار دلار برای هر یک از جانباختگان هواپیمای اوکراینی
️ اختصاص ۱۵۰ هزار دلار برای هر یک از جانباختگان هواپیمای اوکراینی - اسپوتنیک ایران
در جلسه امروز چهارشنبه دهم دی ماه تصویب کرده که خسارات ناشی از فوت جانباختگان، بدون هیچ ‌گونه  تبعیض ناشی از ملیت و تابعیت براساس قوانین متبوع و قابل اعمال کشورهای جان باختگان، به ورثه و بازماندگان آنها پرداخت شود.

به گزارش اسپوتنیک، معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری ایران، طبق مصوبه هیات دولت، وزارت راه و شهرسازی موظف شده‌ است تا با همکاری دستگاه ‌های ذیربط ترتیب پرداخت مبلغ ۱۵۰ هزار دلار یا معادل یورویی آن به خانواده ها و بازماندگان هریک از جانباختگان را در اسرع وقت فراهم و مبالغ را براساس مستندات به ذی ‌نفعان پرداخت کند.

دیمیتری کولیبا وزیر امور خارجه اوکراین - اسپوتنیک ایران
کی یف گزارشی درباره سقوط بوئینگ از تهران دریافت نکرده

همچنین در مصوبه پیشنهادی آمده است که این جبران مانع از پیگیری جنبه کیفری موضوع در مرجع قضایی صلاحیتدار نیست. همچنین در مصوبه پیشنهادی آمده که این جبران مانع از پیگیری جنبه کیفری موضوع در مرجع قضایی صلاحیتدار نیست.

هیات دولت نیز با توجه به پیشنهاد معاونت حقوقی، در جلسه امروز چهارشنبه دهم دی ماه تصویب کرده که خسارات ناشی از فوت جانباختگان، بدون هیچ ‌گونه  تبعیض ناشی از ملیت و تابعیت براساس قوانین متبوع و قابل اعمال کشورهای جان باختگان، به ورثه و بازماندگان آنها پرداخت شود.

بنا بر این گزارش، با توجه به اینکه از زمان وقوع سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در آسمان تهران در دی‌ ماه سال ۱۳۹۸، معاونت حقوقی رئیس جمهوری همواره بر ضرورت پاسداشت و احترام جانباختگان و احقاق همه‌ جانبه حقوق خانواده‌ ها و بازماندگان ایشان تأکید داشته، در ادامه پیگیری ‌های مستمر و مؤثری که تاکنون درباره تعیین مبانی حقوقی قانونی لازم و ایجاد هماهنگی بین دستگاه ‌ها و ارائه پیشنهادهای اجرایی برای پرداخت این خسارات و دلجویی از این خانواده ها و ارائه پیشنهادهای مربوط به تأمین فوری اعتبار لازم برای پرداخت این خسارات، صورت گرفته بود، با پیگیری معاونت حقوقی رئیس جمهور، اعتبار لازم در آغازین روزهای دی ماه سال جاری، تأمین شد.

پس از تأمین اعتبار، پیش از فرارسیدن سالگرد حادثه، معاونت حقوقی رئیس جمهور با جلب ‌نظر دستگاه‌ های اجرایی مرتبط، مبانی و میزان پرداخت خسارات را با رعایت عرف و رویه بین ‌المللی تعیین و پرداخت بدون تبعیض مبلغ خسارات به بازماندگان جان باختگان را به هیئت دولت پیشنهاد کرد.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала