ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آخرین خبرها از ساخت واکسن ایرانی کرونا

© Sputnik / Ilya Naymushin / ورود به گالری تصاویرآخرین خبرها از ساخت واکسن ایرانی کرونا
آخرین خبرها از ساخت واکسن ایرانی کرونا - اسپوتنیک ایران
ایران آمادگی تولید ۱.۵ میلیون دوز واکسن از ۴۰ روز آینده را دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در ایران از آمادگی این ستاد برای تولید ۱۲ میلیون دوز واکسن ظرف ۶ ماه پس از تأیید نهایی آن خبر داد.
محمد مخبر در جریان بازدید از محل آماده شده برای تولید واکسن ایرانی کرونا گفت: در این شهرک یک مرکز جامع تولید انواع واکسن را راه‌اندازی خواهیم کرد که آمادگی تولید 90 درصد واکسن‌های کشور در آن وجود خواهد داشت.

هلال احمر ایران خبر از خرید یک میلیون دوز واکسن کرونا داد - اسپوتنیک ایران
هلال احمر ایران خبر از خرید یک میلیون دوز واکسن کرونا داد

وی در ادامه افزود: تا امروز 60 هزار داوطلب برای تزریق واکسن با سامانه 4030تماس گرفته‌اند و 36 هزار نفر پس از اطلاع از شرایط لازم، ثبت‌نام خود را قطعی کرده‌اند، اگرچه ما بیشتر از 56 نفر را نمی‌توانیم بپذیریم.

مخبر افزود: این 56 نفر از یک منطقه یا یک جنس و سن هم نخواهند بود و به صورت متنوع و پراکنده انتخاب خواهند شد و تزریق هم به صورت یکجا و همزمان نخواهد بود و در یک دوره زمانی تزریق انجام خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام درباره آغاز تست انسانی خاطرنشان کرد: ظرف دو سه روز آینده اولین تزریق انجام خواهد شد، جان انسان‌ها برای ما اولویت اول است و کار پیچیده و حساسی است و لذا  بسیار سخت‌گیرانه‌تر از استانداردهای سازمان بهداشت جهانی تمام ملاحظات و نکات را رعایت می‌کنیم و اصراری برای جلو افتادن هیچ فرایندی نداریم.

وی عنوان کرد: واکسن ایرانی کرونا، هیچ چیزی کمتر از واکسن‌های ساخته شده در سایر نقاط جهان ندارد و تقریبا واکسن تولیدی توسط دانشمندان ستاد کمترین عوارض را خواهد داشت.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала