کیت های تشخیص سرطان در ایران ساخته شد

© Depositphotos / Lightsourceکیت های تشخیص سرطان در ایران ساخته شد
کیت های تشخیص سرطان در ایران ساخته شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
کیت های تشخیص طبی سرطان و عفونت از نوع «الایزا» در ایران توسط یک شرکت دانش بنیان داخلی تولید شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، یک شرکت دانش بنیان در ایران از سال 84 فعالیت خود را در حوزه تولید کیت‌های تشخیص طبی از نوع الایزا آغاز کرده است.

این کیت‌ها در 2 نوع کیت‌های 96 و 192 تستی به بازار ارائه شده و از کیفیت بالایی برخوردار است. 

افشین تاجدین مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، کیت‌های تشخیص طبی این شرکت با سرعت بالایی جانشین محصولات مشابه خارجی شد و در حال حاضر بیش از 70 نوع کیت تشخیصی الایزا برای شناسایی بیماری‌های مختلفی در این مجموعه فناور تولید می‌شود.

وی بیان داشت: کیت‌های تولیدی مجموعه ما برای تشخیص انواع بیماری‌های عفونی، ناهنجاری‌های هورمونی، مارکرهای سرطانی و غیره تولید شده است و در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کشف داروی سرطان ریه با استفاده از گیاهان گرمسیری  - اسپوتنیک ایران
کشف داروی سرطان ریه با استفاده از گیاهان گرمسیری

تاجدین گفت: پنل تیروئیدی یکی از محصولات تولیدی ما است. این نوع پنل یکی از پنل‌های کامل موجود در بازار است که شستشوی یک مرحله‌ای یکی از مزیت‌های آن به شمار می‌رود. پنل باروری هم محصول دیگر شرکت است که در اختیار جامعه پزشکی قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: پنل مارکرهای سرطانی، پنل بیماری‌های عفونی، پنل کم‌خونی، پنل استروئیدی، پنل متابولیسم کلسیم و استخوان، پنل قلبی، پنل دیابت و پنل الکترولیت‌ها از دیگر محصولات دیگر شرکت است. در این شرکت توانستیم با کمک یک شتابدهنده‌ اختصاصی در همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا، با همت دانشمندان و نخبگان ایرانی اولین کیت تشخیصی بیماری کووید – 19 را طراحی کنیم و به تولید انبوه برسانیم. محصولات این شرکت نیاز کشور در این زمینه را مرتفع کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала