ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کروناویروس مملو از خوشه‌های پروتئینی است

CC BY 2.0 / NIAID-RML / Novel Coronavirus SARS-CoV-2کروناویروس مملو از خوشه‌های پروتئینی است
کروناویروس مملو از خوشه‌های پروتئینی است - اسپوتنیک ایران
خوشه‌های پروتئینی کرونا به گیرنده‌های روی سلول‌های قربانیان متصل می‌شوند و نخستین گام را در عفونت برمی‌دارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل  از « فیز»، کروناویروس مملو از خوشه‌های پروتئینی است که به گیرنده‌های روی سلول‌های قربانیان متصل می‌شوند و نخستین گام را در عفونت برمی‌دارند. دانشمندان، نخستین تصویر دقیق‌تر را از این خوشه‌ها در حالت طبیعی ارائه داده‌اند که آنها را در حالی که هنوز به ویروس متصل هستند و بدون استفاده از تثبیت‌کننده‌های شیمیایی که ممکن است شکل آنها را مخدوش کند، نشان می‌دهد

به گفته پژوهشگران، این روش که «میکروسکوپ الکترونی کرایو» نام دارد و محاسبه را با هم ادغام می‌کند، شاید بتواند تصاویر سریع‌تر و واقعی‌تری را از عفونت در رشته‌های گوناگون کروناویروس ارائه دهد که گام مهمی در طراحی دارو و واکسن به شمار می‌رود.

واکسن ایرانی کرونا آزمایش انسانی را شروع کرد - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
واکسن ایرانی کرونا آزمایش انسانی را شروع کرد

جینگ جین (Jing Jin)، از پژوهشگران این پروژه گفت:« در حال حاضر، هفت رشته کروناویروس شناسایی شده‌اند که می‌توانند انسان را آلوده کنند. چهار مورد از آنها، به بیماری‌های نسبتا خفیف منجر می‌شوند و سه مورد دیگر از جمله کروناویروس عامل کووید-۱۹ می‌توانند کشنده باشند.

قدرت ویروس عامل کووید-۱۹ به قدری است که تنها چند آزمایشگاه در جهان می‌توانند آن را با سطح بالایی از کنترل ایمنی مورد بررسی قرار دهند. به همین دلیل در این پروژه، رشته ملایم‌تری از آن موسوم به NL63 مورد بررسی قرار گرفته که به بروز نشانه‌های سرماخوردگی می‌انجامد و عامل حدود ۱۰ درصد از بیماری‌های تنفسی انسان در هر سال است. تصور ما این است که این رشته از کروناویروس، به همان گیرنده‌هایی روی سطح سلول‌های انسان متصل می‌شود که محل اتصال ویروس عامل کووید-۱۹ است».

جین و همکارانش برای یافتن ویروس در نمونه‌های خون و مدفوع انسان و حیوان، نمونه‌های خون را هنگام شرایط شیوع بیماری مانند همه‌گیری کنونی کووید-۱۹ بررسی می‌کنند و به ارزیابی تعامل میان ویروس‌ها و میزبانان آنها می‌پردازند.

به گفته جین، پژوهشگران قصد دارند کار خود را ادامه دهند تا بفهمند که چگونه قسمتی از خوشه که در اتصال با سلول‌های انسان قرار می‌گیرد، فعال می‌شود. آنها همچنین قصد دارند از این روش، برای بررسی پروتئین‌های خوشه‌ای ویروس عامل کووید-۱۹ استفاده کنند که بررسی آنها به امکانات ویژه‌ای نیاز دارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала