ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تذکر ۵۰ نماینده مجلس ایران به روحانی برای اجرای مصوبه مجلس

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / تذکر ۵۰ نماینده مجلس ایران به روحانی برای اجرای مصوبه مجلس
تذکر ۵۰ نماینده مجلس ایران به روحانی برای اجرای مصوبه مجلس - اسپوتنیک ایران
عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ایران از تذکر نمایندگان به رئیس ‌جمهور این کشور در خصوص بازگشت دولت به مصوبه مجلس خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، جلال محمودزاده عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ایران با اشاره به قانون انتزاع، اظهار داشت: مجلس دهم قانونی تصویب کرده بود که بحث بازرگانی، ثبت سفارش و ترخیص و تنظیم بازار را به‌عهده وزارت جهاد کشاورزی گذاشته بود.

نماینده مجلس: آقای روحانی برای دومین بار درماه اخیر قانون گریزی کردند - اسپوتنیک ایران
نماینده مجلس: آقای روحانی برای دومین بار در ماه اخیر قانون گریزی کردند

وی یادآور شد: اما در جلسه سران قوا تصمیم گرفته شد این اختیارات که مجلس قانوناً به وزارت کشاورزی داده بود دوباره به وزارت «صمت» بازگردانده شود که همین بازگشت اختیارات مشکلات زیادی از جمله موازی‌کاری بین این دو وزارتخانه را که نتیجه آن افزایش قیمت مرغ است به وجود آورده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس ایران با تأکید بر اینکه در بحث ساماندهی قیمت‌ها در بازار باید اختیارات وزارت جهاد کشاورزی دوباره احیا شود و موازی‌کاری میان این وزارتخانه و وزارت صمت برطرف شود، گفت: در همین راستا 50 تن از نمایندگان در تذکری به رئیس جمهور عنوان کرده‌اند که دولت از مسیر قانونی خارج شده است و خواستار بازگشت به مصوبه مجلس هستند.

محمود زاده با بیان اینکه لازم است که وزارت کشاورزی در زمانی که نیاز به واردات محصولاتی داشت ثبت سفارش و وارد و خودش هم از گمرک ترخیص کند، ادامه داد: اختلافات بین وزارت صنعت و کشاورزی باعث شده است که نهاده‌های دامی 6 ماه در گمرک رسوب کند و تا زمانی که دولت به مصوبه مجلس بازنگردد و یک وزارتخانه یعنی وزارت جهاد کشاورزی را مأمور واردات تا توزیع نکند مطمئناً این مشکل ادامه پیدا خواهد کرد و قیمت مرغ و سایر محصولات نیز بالا خواهد رفت مگر اینکه دولت تصمیم قاطع بگیرد و این وظایف را به وزارت کشاورزی بازگرداند؛ جهاد کشاورزی هم سریعاً واردات و ثبت سفارش را خودش انجام دهد و بسیاری از مشکلات کاهش خواهد یافت.

نماینده مردم مهاباد در مجلس ایران با تأکید بر اینکه سوءمدیریت در بحث بازار باعث افزایش قیمت مرغ شده است، تصریح کرد: اگر مدیریت بازار باز هم به این شکل ادامه پیدا کند و موازی‌ کاری‌ها بین این دو وزارتخانه ادامه یابد قیمت مرغ باز هم افزایش خواهد یافت.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала