بررسی مجدد لوایح FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام

CC BY 4.0 / Tasnim News Agenery / مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران
مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
آیا دولت برای بازگرداندن لوایح FATF به مجمع تشخیص مصلحت نظام، تلاش می‌ورزد؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از«ایسنا»، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از تلاش دولت برای بازگرداندن لوایح FATF به مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد. او گفته بود که دولت در اینباره به مقام معظم رهبری نامه نوشته است.

با وجود احتمال بررسی مجدد لوایح "FATF" در مجمع تشخیص مصلحت نظام هنوز برخی از اعضاء مجمع از این مساله اظهار بی اطلاعی می کنند.

نماینده مجلس ایران: کلیات لایحه بودجه سال آینده رأی ندارد  - اسپوتنیک ایران
نماینده مجلس ایران: کلیات لایحه بودجه سال آینده رأی ندارد

لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور یادآورد شد که رهبر انقلاب در پاسخ به این نامه  ضمن موافقت با راه حل های حقوقی مطرح شده برای رفع نگرانی ها، موضوع را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دادند.

از لوایح چهارگانه، دو لایحه به طور کامل در قوانین داخلی کشور وجود دارد.  دو لایحه دیگر از جمله معاهده مقابله با جرایم سازمان یافته فراملی (پالرمو) و معاهده مقابله با تامین مالی تروریسم بررسی های باقی مانده است. در رابطه با پالرمو، مسیر قانونی طی شده و به گفته معاونت حقوقی تنها یک هماهنگی برای تصویبش لازم است. در مورد معاهده مقابله با تأمین مالی تروریسم باید مابقی فرآیند قانونی طی و مواردی از ایرادات شورای نگهبان که رفع نشده، در مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد رسیدگی و تصمیم‌گیری واقع شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала