ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

فشار آمریکا به فیسبوک برای فروش واتس آپ و اینستاگرام

© Sputnik / Natalia Seliverstovaآیا فیسبوک به نفرت از مسلمانان دامن می زند؟
آیا فیسبوک به نفرت از مسلمانان دامن می زند؟ - اسپوتنیک ایران
شبکه اجتماعی فیسبوک با فشار کمیسیون تجارت فدرال آمریکا و ایالت های آمریکایی ممکن است مجبور له فروش واتس آپ و اینستاگرام شود.

به گزارش اسپوتنیک، گفته می شود فیس بوک از استراژی "خرید یا مدفون کردن" برای مهار رقیبانش و کوچک نگه داشتن آنها استفاده می کند. با شکایتهای دوگانه ای که روز چهارشنبه علیه فیس بوک تنظیم شد، این شرکت دومین غول فناوری است که با چالش حقوقی بزرگی روبرو می شود. وزارت دادگستری آمریکا در اکتبر شرکت گوگل که زیرمجموعه آلفابت است را متهم کرد از قدرت بازارش برای مغلوب کردن رقیبان استفاده می کند.

تصمیم فیسبوک برای حذف تبلیغات سیاسی - اسپوتنیک ایران
تصمیم فیسبوک برای حذف تبلیغات سیاسی

این شکایتها نشان می دهد که میان سیاستمداران آمریکایی درباره مسئول شناختن غولهای فناوری برای شیوه های تجاری مورد استفاده شان توافق نظر وجود دارد و یکی از موارد نادر توافق بین دولت ترامپ و دموکراتهاست که برخی از آنها خواهان تجزیه گوگل و فیس بوک شده اند.

در شکایتهایی که روز چهارشنبه علیه فیس بوک تنظیم شد، این شرکت متهم شده است رقیبانش را خریداری می کند و روی خریدهای قبلی اپلیکیشن اینستاگرام به ارزش یک میلیارد دلار در سال ۲۰۱۲ و برنامه پیام رسان واتس‌اپ به ارزش ۱۹ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ متمرکز شده است.

رگولاتورهای فدرال و ایالتی می گوید این خریدها باید لغو شوند که به منزله یک چالش حقوقی طولانی برای قراردادهایی است که سالها پیش مورد موافقت کمیسیون تجارت فدرال قرار گرفته بودند.

لتیشیا جیمز، دادستان کل نیویورک به نمایندگی از ۴۶ ایالت آمریکا اعلام کرد حدود یک دهه است که فیس بوک از نفوذ و انحصارش برای له کردن رقیبان کوچکتر و جلوگیری از رقابت آنها استفاده کرده است. این شرکت رقیبانش را پیش از این که نفوذ فیس بوک را تهدید کنند، خریداری می کند.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک در یک پلتفرم گفت و گوی داخلی به کارمندانش اعلام کرد انتظار ندارد این شکایتها روی تیمهای فردی یا مسئولیتها در این شرکت تاثیری داشته باشند.

ارزش سهام فیس بوک پس از انتشار خبر تنظیم شکایت نهادهای دولتی آمریکا علیه این شرکت، حداکثر سه درصد سقوط کرد و در نهایت شب گذشته با ۱.۹ درصد کاهش بسته شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала