روحانی: باید از مرزهای ایران و آذربایجان برای توسعه همکاری‌ها استفاده کنیم

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / روحانی: باید از مرزهای ایران و آذربایجان برای توسعه همکاری‌ها استفاده کنیم
روحانی: باید از مرزهای ایران و آذربایجان برای توسعه همکاری‌ها استفاده کنیم - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس جمهور ایران مشارکت کشورش در بازسازی مناطق آسیب دیده از جنگ قره باغ را به نفع تهران و باکو دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت جمهوری اسلامی ایران، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در دیدار با جیحون بایرامف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان با اشاره به ارائه طرح ایران برای پایان درگیری منطقه قره باغ با اعزام نماینده ویژه به کشورهای روسیه، آذربایجان و ارمنستان، آمادگی جمهوری اسلامی برای ایفای نقش سازنده در کمک به استحکام آتش بس بین دو کشور و برقراری ثبات در منطقه را اعلام کرد.

رئیس جمهور ایران همچنین با تاکید بر ضرورت استفاده از مرزهای ایران و آذربایجان برای توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری، تصریح کرد: با توجه به پایان دوران ترامپ در آمریکا و روی کار آمدن دولت جدید در این کشور احساس می کنیم، کشورها شرایط بهتری برای همکاری خواهند داشت.

روحانی با اعلام آمادگی ایران برای مشارکت در بازسازی مناطق آزاده شده آذربایجان، افزود: با توجه به همسایگی دو کشور و امکانات موجود در ایران، حضور و مشارکت ایران در بازسازی مناطق آسیب دیده از جنگ قره باغ به نفع دو کشور خواهد بود.

رئیس جمهور ایران در این دیدار همچنین با اشاره به توافقات قبلی دو کشور تاکید کرد: شرایط برای اجرای پروژه های مشترک همکاری توافق شده بین دو کشور از جمله سد خداآفرین و احداث نیروگاه فراهم است و دو کشور می توانند همکاری های خود را در حوزه های صنعتی، علمی ، داروسازی و دیگر بخش ها بیش از پیش توسعه دهند.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز با تاکید بر توسعه و تعمیق روابط با ایران در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و تجاری، اجرای پروژه راه آهن رشت - آستارا را موجب افزایش همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور دانست و ابراز امیدواری کرد که با شرایط جدید بین المللی و رفع موانع موجود ناشی از تحریم های آمریکا، پروژه های مشترک همکاری دو کشور به سرعت اجرایی و عملیاتی شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала