ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

عدم شرکت تولیدکنندگان واکسن کرونا در اجلاس واکسن کاخ سفید

اجلاس روز 8 دسامبر در کاخ سفید با حضور ترامپ و مایک پنس معاون وی برای بررسی واکسن های کرونا برگزار می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه «سی ان بی سی»، شرکت های تولید کننده واکسن کرونا دست رد به دعوت ترامپ برای حضور در اجلاس واکسن زدند. قرار است در روز 8 دسامبر (سه شنبه) این اجلاس در کاخ سفید با حضور ترامپ و مایک پنس معاون وی برای بررسی واکسن های کرونا برگزار شود.

به اعتقاد برخی از کارشناسان، دولت ترامپ در صدد است تا با این اقدام بر سازمان غذا و دارو فشار وارد کند تا هر چه سریعتر این سازمان مجوز استفاده اضطراری دو واکسن تولیدی صادر کند. شرکت کنندگان در این جلسه شامل توزیع کنندگان دارو، داروخانه ها و شرکت های توزیع کننده هستند.

آغاز تولید واکسن روسی Sputnik V از سوی یک شرکت کره جنوبی  - اسپوتنیک ایران
آغاز تولید واکسن روسی Sputnik V از سوی یک شرکت کره جنوبی

در ادامه تلاش شرکت های داروسازی در جهان برای ساخت واکسن کرونا تا کنون دو شرکت فایزر و بایون‌تک پیشگامان تولید واکسن کووید۱۹ میزان کارآیی واکسن مشترک خود را ۹۵ درصد اعلام کردند.

شرکت سینوفارم، یکی از بزرگترین شرکت‌های داروسازی چین اعلام کرد به دنبال اخذ مجوزهای قانونی از مقامات دولتی این کشور برای عرضه واکسن کووید۱۹ ساخت این شرکت به بازار است.

شرکت مدرنا نیز اخیرا اعلام کرد به زودی درخواست تایید اضطراری واکسن خود را به دولت آمریکا و کشورهای اروپایی ارایه خواهد کرد. پیش از این شرکت مدرنا کارآیی واکسن mRNA-۱۲۷۳ را بر اساس تجزیه و تحلیل نتایج فاز سوم آزمایش های بالینی، ۹۴.۱ درصد اعلام کرده بود. اما بنابر اعلام شرکت کارآیی این واکسن در مورد عوارض شدید بیماری ۱۰۰ درصد است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала