ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

حذف غرامت هواپیمای اوکراینی از بودجه ۱۴۰۰

© AP Photo / Mohammad Nasiriحذف غرامت هواپیمای اوکراینی از بودجه ۱۴۰۰
حذف غرامت هواپیمای اوکراینی از بودجه ۱۴۰۰ - اسپوتنیک ایران
در‌ حالی‌که قبل از تحویل رسمی بودجه به مجلس شورای اسلامی، قرار بود تا سقف 200 میلیون یورو پرداخت غرامت هواپیمای اوکراینی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تأمین شود، در لایحه تقدیمی دولت به مجلس، این ردیف از مصارف صندوق توسعه ملی جدول بند «هـ» تبصره 4 حذف شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه شرق، براساس این جدول، در بودجه 1400 در مجموع دو میلیارد و 845 میلیون یورو از منابع صندوق توسعه برای مصارفی كه در لایحه بودجه تعریف شده است، برداشت خواهد شد كه دو‌ میلیارد یورو برای تقویت نیروهای مسلح و 845 میلیون یورو برای سایر مصارف خواهد بود. انتشار منابع مصرفی صندوق توسعه ملی در بودجه 1400 نشان می‌دهد كه طبق جدول بند «هـ» تبصره 4 لایحه بودجه 1400، در مجموع دو هزار و 845 میلیون یورو از منابع این صندوق صرف برخی اقدامات پیش‌بینی‌شده در قانون بودجه خواهد شد.

ایران غرامت هواپیمای اوکراینی را مطابق با استانداردهای بین المللی پرداخت خواهد کرد  - اسپوتنیک ایران
ایران غرامت هواپیمای اوکراینی را مطابق با استانداردهای بین المللی پرداخت خواهد کرد

پیش از تحویل رسمی بودجه 1400 به مجلس شورای اسلامی ایران، پرداخت غرامت هواپیمای اوكراینی تا سقف 200 میلیون یورو از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی پیش‌بینی شده بود. اما حالا با تصمیم دولت منابع آن در امور هزینه‌ای صرف می‌شود. پس از این گزارش، لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس‌جمهور نیز در حاشیه جلسه هیئت دولت اعلام می‌كند که غرامت هواپیمای ساقط‌شده اوکراینی از محل صندوق توسعه ملی به بازماندگان قربانیان آن و کشور اوکراین پرداخت خواهد شد.

او اضافه می‌كند: شاید منبع جایگزینی برای پرداخت این غرامت تعیین شود ولی فعلا صندوق توسعه ملی به‌عنوان منبع تأمین این رقم تعیین شده است. به گفته جنیدی، وقتی فرد متخلف قادر به تأمین این رقم نیست، از بودجه اختصاص داده‌شده به دستگاه اجرائی مربوطه این رقم باید تأمین شود.

حالا با انتشار رسمی گزارش بودجه 1400 به نظر می‌رسد كه منبع جایگزینی برای تأمین غرامت هواپیمای اوكراینی پیدا شده و این ردیف از محل هزینه‌های صندوق توسعه ملی حذف شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала