ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ابراز حمایت عربستان از گفتگو میان ایران و آمریکا

CC0 / Pixabay / ابراز مخالفت کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با مداخله خارجی در امور خود
ابراز مخالفت کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با مداخله خارجی در امور خود   - اسپوتنیک ایران
وزیر خارجه عربستان سعودی اعلام کرد ریاض از گفت‌وگو میان ایران و آمریکا حمایت می‌کند اما «این تهران است که درهای گفت‌وگو را بسته است».

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العربیه، فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان در سخنرانی خود در کنفرانس گفت‌وگوی مدیترانه‌ای تاکید کرد که عربستان عملیات ترور را تایید نمیکند و سیاست ترور جزوی از سیاست این کشور نیست.

وی مدعی شد: ایران از شبه نظامیان تروریست در منطقه حمایت می‌کند و شبه نظامیان وابسته به ایران اقدامات خشونت آمیز در عراق به کار می گیرند.

بن فرحان ادعا کرد برخی مجموعه های تروریستی وابسته به ایران، عملیاتی در اروپا انجام می‌دهند.

هدف سفر کوشنر به عربستان و قطر چیست؟ - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
هدف سفر کوشنر به عربستان و قطر چیست؟

وزیر خارجه عربستان سعودی همچنین خاطرنشان کرد : عربستان از گفت‌وگوی میان ایران و آمریکا حمایت می کند اما این تهران است که درهای گفت وگو را می بندد.

وی در ادامه سخنان  خود افزود: باید با نقش تخریبی ایران و حمایت این کشور از تروریسم مقابله کرد و ما امیدواریم که دولت جو بایدن به مقابله با رفتارهای ایران ادامه دهد. ما با تمام دولت‌های آمریکا به منظور ایجاد امنیت در منطقه و جهان همکاری می کنیم.

فیصل بن فرحان گفت: دولت بایدن خواهد دید که عربستان مواضع مثبتی در رابطه با یمن اتخاذ کرده است و این حوثی‌ها هستند که ایجاد راه حل سیاسی در یمن را نمی پذیرند. از طریق گفت‌وگو با دولت بایدن به توافق‌هایی در رابطه با مسائل منطقه خواهیم رسید.

وزیر خارجه سعودی در رابطه با توافقات صلح میان  اسرائیل و برخی کشورهای عربی نیز گفت که این توافقات هیچ ارتباطی با رفتارهای ضدایرانی اسرائیل ندارد.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала