جان باختن مردم بر اثر مصرف الکل تقلبی در ایران ادامه دارد

© Depositphotos / Ryzhovجان باختن مردم بر اثر مصرف الکل تقلبی در ایران ادامه دارد
جان باختن مردم بر اثر مصرف الکل تقلبی در ایران ادامه دارد - اسپوتنیک ایران
Telegram
رییس بیمارستان آل‌جلیل منطقه آق‌قلا استان گلستان ایران با تاکید بر تاثیر مخرب مصرف خوراکی الکل صنعتی اعلام کرد تعداد فوتی‌های ناشی از مصرف روز گذشته الکل تقلبی در این شهرستان به سه نفر رسید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا ، محمدرضا زارع اظهار داشت: دیروز چند نفر به دلیل مسموم شدن ناشی از مصرف الکل تقلبی به این بیمارستان مراجعه کردند که ۲ نفر در ساعات اولیه به دلیل وخامت اوضاع جان خود را از دست دادند و نفر سوم هم چند ساعت بعد فوت کرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر چهار نفر دیگر که در اثر مصرف الکل تقلبی به بیمارستان آل جلیل آق قلا مراجعه کردند در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۲ نفر آنان وخیم است.

زارع یادآور شد: ۲ نفر از این افراد به دلیل  وخیم بودن شرایط جسمانی‌ به بیمارستان‌ شهید صیادشیرازی گرگان منتقل شدند.

غلامحسین اسماعیلی - اسپوتنیک ایران
مصرف الکل در ایران جان 600 نفر را گرفت

دانشگاه علوم پزشکی گلستان از دیگر افرادی که در اثر استفاده از الکل تقلبی دارای علایم مسمومیت هستند خواست هر چه سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کنند.

 فرماندار آق‌قلا گفت: با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع، پرونده ویژه‌ای در این زمینه تشکیل و برای تحقیق و بررسی بیشتر در خصوص زوایای مختلف از جمله علل و عوامل اصلی حادثه در اختیار پلیس امنیت عمومی و انتظامی شهرستان قرار گرفت.

امیرشیر توماج اظهار داشت: برای تسریع در شناسایی و دستگیری عاملان این حادثه، از سوی دستگاه‌ انتظامی تیم ویژه‌ای تشکیل شده است.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده سالانه سه میلیون نفر در جهان جان خود را در اثر مصرف مشروبات الکی تقلبی از دست می‌دهند.

در ابتدای شیوع کرونا، مصرف الکل در گلستان به گمان تقویت سیستم ایمنی بدن به مرگ چند نفر انجامید.

کارشناسان حوزه بهداشت و درمان تاکید کرده اند که مصرف الکل به صورت خوراکی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا هیچ تاثیری ندارد.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала