ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نماینده مجلس ایران : وام بانک جهانی برای حل مشکل فاضلاب اهواز چه شد؟

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / صحن مجلس شورای اسلامی ایران
صحن مجلس شورای اسلامی ایران - اسپوتنیک ایران
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ایران از آنچه سوء مدیریت در سطح استان خوزستان انتقاد کرده و خواستار پاسخگویی مدیران استانی از جمله در خصوص چگونگی استفاده از وام 149 میلیون دلار بانک جهانی حل مشکل فاضلاب اهواز شد.

به گزارش اسپوتنیک، مجتبی یوسفی در گفت و گو با ایسنا ضمن صحبت در مورد مشکلات اهواز از جمله خاطرنشان کرد با افزایش بارندگی ها با آبگرفتگی معابر شهری به دنبال عدم وجود شبکه جمع آوری آب های سطحی روبه رو هستیم.

نماینده مردم ‌اهواز در مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر سوء مدیریت در سطح استان بسیار جدی است؛ به عنوان مثال در سال ۸۵ بانک جهانی مبلغ ۱۴۹ میلیون دلار و ۱۲۷ میلیون دلار وام به ترتیب برای حل مشکل فاضلاب اهواز و شیراز اختصاص داد. ما دیدیم که مشکل شیراز حل شد اما در خوزستان اتفاقی نیفتاد. مدیران استانی باید پاسخگو باشند که این مبلغ چه شده و چرا مشکل جمع آوری آبهای سطحی در استان و اهواز برطرف نشده است.

شایعه پردازان سیل ایران توسط پلیس فتا دستگیر شدند - اسپوتنیک ایران
تصاویر هوایی عجیب از سیلاب در چمران ماهشهر‌ +ویدئو، عکس

وی ادامه داد: سال گذشته نیز مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای حل مشکل شبکه جمع آوری آب های سطحی و فاضلاب استان اختصاص داده شد اما این مبلغ تا سال جاری تخصیص نیافته بود و با پیگیری های صورت گرفته مبلغ ۵۰۰ میلیون یورو حدود یک ماه پیش اختصاص یافت. از سوی دیگر اولویت بندی برای هزینه منابع در شرایط کنونی مهم است. بنده در چند ماه گذشته به وزارت کشور در خصوص عدم اولویت بندی کارها در شهرداری اهواز تذکر دادم اما توجهی نشد. احداث شبکه جمع آوری آب های سطحی حداقل در نقاط بحرانی شهر باید در اولویت شهرداری می بود نه ساخت آبنمای چند میلیاردی در یک نقطه از شهر. درست است زیباسازی شهر نیز حائز اهمیت می باشد اما ابتدا باید به کارهای ضروری پرداخته شود. ما نمی توانیم به مردمی که در این شرایط اقتصادی خانه هایشان را آبگرفته بگوییم بروند به یک آبنمای چند میلیاردی نگاه کنند.

وی مدعی است: در زمان استاندار فعلی استان یک رستوران چند میلیاردی در یک رودخانه ساخته شد. این ها همه برخاسته از سوء مدیریت در سطح استان است. ما در بارندگی های سال گذشته شاهد ایجاد وضعیت بحرانی در سطح استان بودیم. شاید آن موقع کسی گمان نمی کرد اینگونه شود اما با تجربه سال گذشته دیگر جای کوتاهی وجود ندارد. در سال گذشته وعده دادند که شبکه جمع آوری آب های سطحی در ۵۰ نقطه حساس شهر اهواز اجرایی می شود و بخشی از آن را شهرداری و بخشی از آن را آب و فاضلاب انجام خواهد داد، اما گامی برداشته نشد. این ها حاکی از سوء مدیریت می باشد.

یوسفی در ادامه تصریح کرد: ما خودمان را مسئول خدمت رسانی به مردم می دانیم نه افرادی خاص و بانفوذ و قطعا پیگیر مطالبات مردم هستیم. اگر منابع محدود است باید ابتدا برای کارهای ضروری مثل حل معضل تجمع آب های سطحی گام برداریم. حداقل باید شبکه جمع آوری در ۵۰ نقطه بحرانی شهر تشکیل می شد. در چنین شرایطی که مردم در تنگنا قرار می گیرند هزینه برای زیباسازی ساختمان های دولتی و دکوراسیون دفاتر مدیران استانی هیچ توجیهی ندارد. ما این موضوع را دنبال خواهیم کرد تا ان شاءالله زودتر این مطالبه مردم حل شود.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала