ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

لیست خوراکی ها برای تسریع بهبودی در برابر کرونا

© Photo / Pixabay / Thorsten Blank لیست خوراکی ها برای تسریع بهبودی در برابر کرونا
لیست خوراکی ها برای تسریع بهبودی در برابر کرونا  - اسپوتنیک ایران
لیستی از غذاهایی که با خوردن ان کرونا تسریع می یابد، توسط دانشمندان انگلیسی منتشر شد. میوه ها، ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و پروبیوتیک ها - به تقویت ایمنی کمک می کنند.

به گزارش اسپوتنیک مجله BMJ Nutrition اعلام نمود که، دانشمندان انگلیسی در مطالعه ای به این نتیجه رسیدند که چگونه تغذیه ایمنی بر توان بخشی در افراد در تسریع در بهبود کرونا ویروس به شما کمک می کند.

اپيدميولوژیست ایرانی: ايمنی جمعی تاثيری در انتقال کرونا ندارد+ویدیو - اسپوتنیک ایران
اپيدميولوژیست ایرانی: ايمنی جمعی تاثيری در انتقال کرونا ندارد+ویدیو

محققان اما دربی شایر و جوآن دلانژ ، که در حال بررسی نقش تغذیه در تقویت ایمنی بدن هستند، بر مواد غذایی و مکمل هایی را که به بهبودی از کووید 19 کمک می کنند مطالعه نمودند. نویسندگان توجه ویژه ای به تأثیر تغذیه پزشکی بر سیستم ایمنی بدن افراد بالای 65 سال داشتند.
سیستم ایمنی از چهار جز تشکیل شده است: لنفوسیت های T ، سلول های B  سیستم مکمل و فاگوسیت ها. همه آنها با ایجاد مانعی در برابر ویروس ها و باکتری های ورودی بدن را در برابر عفونت محافظت می کنند.
شما باید بین مصونیت ذاتی و تطبیقی در برابر بیماری ​​تفاوت قائل شوید. در هر دو عملکرد ایمنی با افزایش سن کاهش می یابد. یکی از دلایل "کاهش ایمنی در پیری" کمبودهای غذایی است. افراد مسن باید آن را با تغذیه ایمنی خاص پر کنند. به گفته نویسندگان ، این امر به ویژه در دوران توان بخشی پس از عفونت های شدید ، مانند  کووید 19 بسیار مهم است.
در این مقاله امده است: "شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد رژیم غذایی نامناسب ، سو تغذیه و کمبود پروتئین و کمبود عناصر ریز مغذی مانند ویتامین ها و مواد معدنی به عملکرد ایمنی کمتر از حد مطلوب بدن کمک می کند. برخی از اجزای رژیم غذایی - میوه ها، ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و پروبیوتیک ها - به تقویت ایمنی کمک می کنند. و نقش مهمی در مقاومت در برابر ویروس های تنفسی و بیماری ها دارند. "

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала