ستاد ترامپ شکایت خود را در مورد تقلب انتخاباتی در نوادا به دادگاه ارائه میدهد

© REUTERS / HANNAH MCKAYستاد ترامپ شکایت خود را در مورد تقلب انتخاباتی در نوادا به دادگاه ارائه میدهد
ستاد ترامپ شکایت خود را در مورد تقلب انتخاباتی در نوادا به دادگاه ارائه میدهد - اسپوتنیک ایران
Telegram
وکلای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ ادعا دارند که شواهد و مدارکی از تقلب در نوادا در اختیار دارند و دادخواستی را برای تقلب در این ایالت ارائه داده اند.

به گزارش اسپوتنیک، یکی از وکلای دفتر مرکزی جس بینال، یکی از وکلای ستاد ترامپ گفت: " نمایندگان ستاد مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قصد دارند روز چهارشنبه در مورد نتایج انتخابات در ایالت نوادا شکایت کنند."

ترامپ دوباره ادعا کرد در انتخابات امریکا برنده شده است - اسپوتنیک ایران
ترامپ دوباره ادعا کرد در انتخابات امریکا برنده شده است

وی در گفتگو با شبکه تلویزیونی فاکس بیزنس گفت: "ما قصد داریم شواهدی واقعی از تقلب در رای گیری، هزاران هزار پرونده جعل در نوادا را ارائه دهیم. امروز این دادخواست در دادگاه تشکیل خواهد شد. به عنوان مثال، ما حقایقی داریم که بیش از 40 هزار نفر دو بار رای داده اند. این یک جعل واقعی است."

علاوه بر این، به گفته وی افرادی هستند که به عنوان رأی دادن از طریق پست مشخص شده اند، حتی برگه رای گیری را نیز دریافت نکرده اند و اظهار داشته اند که آنها به هیچ وجه رأی نداده اند.

دادگاه عالی نوادا در 24 نوامبر نتایج انتخابات ایالت را تأیید کرد و پیروزی جو بایدن دموکرات را تأیید کرد. وی 50.1٪ آرا، ترامپ - 47.7٪ آرا را به خود اختصاص داده است. فاصله بین آنها حدود 34 هزار رای است.

پیش از این، ترامپ قول داده بود اطلاعات "تکان دهنده" در مورد رای گیری در نوادا را منتشر کند. نمایندگان ترامپ در نوادا شکایتی را به دفتر دادستان ایالتی ارسال کردند و در آنجا گفتند که 3 هزار و 26 نفر که قبلاً ایالت را ترک کرده بودند، از طریق پست غیرقانونی رأی داده اند. آرون فورد، دادستان کل نوادا، این شکایت را "زباله" خواند.

همانطور که داده های اولیه نشان داده است، ترامپ پیروزی جو بایدن دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری را به رسمیت نمی شناسد و نتایج را در تعدادی از ایالت ها به چالش می کشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала