ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

شواهدی از مشکلات حافظه و توجه پس از کووید 19 مشاهده شده است

© Fotolia / Chagpgشواهدی از مشکلات حافظه و توجه پس از کووید 19 مشاهده شده است
شواهدی از مشکلات حافظه و توجه پس از کووید 19 مشاهده شده است - اسپوتنیک ایران
متخصصان مغز و اعصاب مشکلات مربوط به حافظه و توجه را پس از COVID-19 گزارش می کنند.

به گزارش اسپوتنیک، متخصصان مغز و اعصاب روسی در مورد افزایش تعداد بیمارانی که از اختلال حافظه و تمرکز پس از ابتلا به ویروس کرونا رنج می برند سخن گفتند.

کنستانتین لیادوف، جراح و درمانگر توانبخشی تأکید کرد که شمار چنین مرتجعاتی در پاییز افزایش یافته است.

همچنین اوگنی سردکین، رئیس بخش مغز و اعصاب بیمارستان بالینی مرکزی شماره 1 راه آهن روسیه (راه آهن روسیه) ، خاطرنشان کرد: "آنچه مربوط می شود به مشکلات جهت گیری در زمان و مکان، و همچنین اختلال عملکردهای شناختی، این متأسفانه رایج است."

متخصصان مغز و اعصاب استرس و ترس را از جمله دلایل احتمالی چنین عواقبی می دانند.

همچنین الكساندر كوماروف، پزشک در مركز توانبخشی Doverie، گفت: "نکته دوم ، سمیت عصبی (نقض حرکات، عملکردهای حسی، وضعیت عاطفی و عملکردهای تلفیقی مغز است.

تأکید شده است که اختلال در عملکرد ریه که در موارد ابتلا به ویروس کرونا دیده می شود، همچنین می تواند منجر به آسیب رسانی به سیستم عصبی شود. ریه های ضعیف شده بیمار قادر به انجام کامل عملکرد خود و تأمین اکسیژن برای مغز نیستند.

دانشیار گروه مغز و اعصاب و جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه پزشکی دولتی کازان (KSMU) Rustem Gaifutdinov توصیه می کند برای مقابله با عواقب این بیماری ، مصرف داروهایی با محتوای بالای ویتامین های گروه B ، منیزیم و روی ، از استرس اجتناب کنید.

دانشیار گروه مغز و اعصاب و جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه پزشکی دولتی کازان توصیه می کند برای مقابله با عواقب این بیماری، مصرف داروهایی با محتوای بالای ویتامین های گروه B، منیزیم و روی از استرس اجتناب شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала