جزئیات منشا نور و صدای مهیب در سنندج

© Sameer Al-Doumyجزئیات منشا نور و صدای مهیب در سنندج
جزئیات منشا نور و صدای مهیب در سنندج  - اسپوتنیک ایران
Telegram
مدیرعامل سازمان آتش‌ نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج به تشریح جزئیات حادثه پتروشیمی و چرایی صدای انفجار در جنوب این شهر پرداخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سهیل فضل‌وزیری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج منشأ نور و صدای انفجار در این شهر را ناشی از انجام سیستم تریپ پتروشیمی خواند و اظهار داشت: دقایقی پیش در حاشیه جنوبی سنندج و در محوطه پتروشیمی کردستان نور شدیدی توسط شهروندان مشاهده شد و این نور همراه با صدای مهیبی بود.

شنیده شدن صدای انفجار در شرق تهران  - اسپوتنیک ایران
شنیده شدن صدای انفجار در شرق تهران

وی افزود: در صنعت پتروشیمی گاهی اوقات برای تخلیه گاز محبوس در لوله‌ها اقدام به آتش‌زدن و خارج کردن آن کرده که اگر نقصی در سنسور یا سیستم به‌وجود بیاید، منبع قطع و گاز وارد در چرخه از طریق سوپاپ‌ها به بیرون زده و منجر به صداهای‌ مهیبی می‌شود، کمااینکه ابن اتفاق قبلا هم صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج تصریح کرد: صدا و نور این سیستم تریپ این‌بار ملموس‌تر از قبلا بوده و شهروندان حساس شده در حالی‌که هیچ اتفاقی نیفتاده است.

فضل‌وزیری با بیان اینکه اطلاعات تکمیلی متعاقبا از طریق رسانه‌های معتبر اطلاع‌رسانی می‌شود، تاکید کرد: از شهروندان سنندجی انتظار می‌رود به شایعات دروغین رسانه‌های ضدانقلاب توجهی نکنند.

صالح زندی، معاون عملیات آتش‌نشانی سنندج نیز در این‌باره به خبرنگار تسنیم گفت: هیچ خسارت ناشی از انفجار صورت گرفته در پتروشیمی کردستان وارد نشده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала