ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ظریف: آمادگی دارم در دولت بعدی وزیرخارجه باشم

CC BY 4.0 / IRNA / محمد جواد ظریف
محمد جواد ظریف - اسپوتنیک ایران
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران از آمادگی خود برای ماندن در مسئولیت وزیر امور خارجه در دولت آینده در ایران خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در گفت‌و‌گویی به سوالی درباره حضورش در انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 پاسخ داده است.

ظریف از محتوای  پیام روحانی به پوتین سخن گفت + ویدئو  - اسپوتنیک ایران
ظریف از محتوای پیام روحانی به پوتین سخن گفت + ویدئو

او در بخشی از گفت‌و‌گوی خود در پاسخ به این سوال که آیا کاندید انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود یا خیر گفته است:‌ «دیگر با چه زبانی باید بگویم که نمی آیم؟» من بارها گفته‌ام نه چنین قصدی دارم، و نه برای خودم چنین موقعیتی قائل بوده ‌ام.

ظریف در ادامه و در پاسخ به اصرار خبرنگار انتخاب برای احتمال کاندیداتوری درانتخابات ریاست‌جمهوری نیز می‌گوید: اجازه دهید تا زمانش برسد، البته این را به محکمی اینکه خودم به عنوان کاندیدا حضور پیدا نمی کنم، رد نمی‌کنم، ولی باید صبر کنیم. اصولا اعتقاد دارم که وزارت خارجه نباید وارد این حوزه شود.

وی در ادامه گفت که آقای روحانی در این زمینه با من هیچ‌گونه صحبتی نداشته است؛ ولی خیلی‌ها با من در این رابطه صحبت کرده‌اند.

وزیر امور خارجه ایران در ادامه افزود که با وجود تمامی دشواری‌ها این آمادگی را دارم که وزیر امور خارجه دولت بعدی باشم. اما اعتقاد دارم وزیر امور خارجه باید با اجماع ملی کار کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала