ایران: عوامل ترور فخری‌زاده و حادثه نطنز یکی هستند

© Tasnim News Agencyایران: عوامل ترور فخری‌زاده و حادثه نطنز یکی هستند
ایران: عوامل ترور فخری‌زاده و حادثه نطنز یکی هستند - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشت که عوامل حادثه نطنز و ترور محسن فخری زاده یکی هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص ترور محسن فخری‌زاده، رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و دانشمند هسته‌ای کشورش بیان داشت: شهید فخری‌زاده فوق‌لیسانس و دکترای فیزیک هسته‌ای داشتند ولی کار اصلی ایشان در وزارت دفاع، متمرکز بر سازمان پژوهش‌ها و نوآوری‌های صنایع دفاع بود که در همه حوزه‌ها متنوع است.

تجمع مقابل مجلس ایران در اعتراض به ترور محسن فخری زاده + تصاویر - اسپوتنیک ایران
تجمع مقابل مجلس ایران در اعتراض به ترور محسن فخری زاده + تصاویر

کمالوندی افزود: شیطنتی که رسانه‌های صهیونیستی و غربی داشتند، این است که پرونده‌ای درست کنند و ایران را متهم کنند که به دنبال سلاح هسته‌ای است و در این خصوص مرتبا ایشان را مطرح می‌کردند. اگر یادتان باشد، زمانی که نتانیاهو نمایش اسناد را ارائه کرد، از ایشان نام برد در حالی که به هیچ وجه کشور درگیر مسائل نظامی هسته‌ای نبوده و فتوای مقام معظم رهبری در این خصوص کاملاً واضح و مشخص است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشت: البته آنها راه به جایی در این زمینه نمی‌برند. ردپای آنها در حوادث مختلف کاملا دیده می‌شود. در حادثه نطنز هم می‌توان گفت عوامل‌شان با اتفاق اخیر یکی است و به نظر می‌رسد رژیم صهیونیستی در این قضایا نقش دارد.

کمالوندی همچنین در خصوص دسترسی بازرسان آژانس به مجتمع‌های مورد نظر سازمان انرژی اتمی بیان داشت: اینها را نباید خیلی به هم مرتبط کرد؛ اگرچه ممکن است در بعضی موضوعات بی‌ارتباط نباشد ولی در مورد خاص اینها مسائلی نیست که یک سازمان بخواهد رأساً تصمیم بگیرد یا تحلیل داشته باشد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала