ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ابراز نگرانی آلمان نسبت به پیامدهای ترور دانشمند هسته‌ای ایران

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / ابراز نگرانی آلمان نسبت به پیامدهای ترور دانشمند هسته‌ای ایران
ابراز نگرانی آلمان نسبت به پیامدهای ترور دانشمند هسته‌ای ایران - اسپوتنیک ایران
وزارت خارجه آلمان نسبت به ایجاد دور جدیدی از تنش‌ها در منطقه خلیج فارس در پی ترور محسن فخری زاده ابراز نگرانی کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه آلمان در بیانیه‌ای نسبت به ایجاد دور جدیدی از تنش ها در منطقه خلیج فارس در پی ترور محسن فخری زاده، دانشمند هسته‌ای ایران ابراز نگرانی نمود.

جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران در پی ترور محسن فخری‌زاده - اسپوتنیک ایران
جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران در پی ترور محسن فخری‌زاده

در بیانیه وزارت خارجه آلمان آمده است: گزارش‌های مربوط به ایران درباره ترور محسن فخری زاده بسیار نگران کننده است. ما هنوز اطلاعاتی در مورد این حادثه نداریم. با این حال، روشن است که ترور محسن فخری زاده بار دیگر وضعیت منطقه را بدتر خواهد کرد، آن هم در شرایطی که چنین تنش هایی اصلا جایز نیست.

این وزارتخانه تاکید کرد: چند هفته قبل از روی کار آمدن دولت جدید ایالات متحده، حفظ فرصت‌های مذاكره با ایران بسیار مهم است تا اختلاف بر سر برنامه هسته‌ای ایران از طریق مذاکره حل و فصل شود.

وزارت خارجه آلمان افزود: بنابراین، ما از همه طرف ها می خواهیم از هرگونه اقدامی که می تواند منجر به تشدید بیشتر اوضاع شود، خودداری کنند.

شایان ذکر است که روز گذشته رجا نیوز در گزارشی از ترور محسن فخری زاده، یکی از دانشمندان رده بالای حوزه هسته‌ای و موشکی ایران در منطقه آبسرد دماوند (استان تهران) خبر داده بود. پس از آن وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد: متاسفانه تلاش تیم پزشکی برای احیاء محسن فخری‌زاده موفق نبود و دقایقی قبل این مدیر خدوم و دانشمند پس از سال‌ها تلاش و مجاهدت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала