ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

سازمان امنیت روسیه از حملات تروریستی در مسکو جلوگیری کرد

© Sputnik / Anton Denisovسازمان امنیت روسیه از حملات تروریستی در مسکو جلوگیری کرد
سازمان امنیت روسیه از حملات تروریستی در مسکو جلوگیری کرد - اسپوتنیک ایران
نیروهای امنیتی روسیه موفق شدند یکی از اعضای گروه، شهروند یکی از کشورهای آسیای میانه را در منطقه ولادیمیر بازداشت کنند. محل سایر مظنونان مشخص نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، سازمان امنیت فدرال روسیه گزارش داد: در عملیاتی از حملات تروریستی در استان مسکو که توسط اعضای سازمان تروریستی "دولت اسلامی" تهیه شده بود جلوگیری شد.

حیاط خلوت نیروهای مسلح روسیه  - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
حیاط خلوت نیروهای مسلح روسیه

در این بخش آمده است: یک وسیله انفجاری بداهه پر از عناصر ضربه زننده، سایر اقلام و اسناد در مکان هایی که اسلام گرایان تندرو در آن اقامت دارند کشف و ضبط شد.

نیروهای امنیتی موفق شدند یکی از اعضای گروه، شهروند یکی از کشورهای آسیای میانه را در منطقه ولادیمیر بازداشت کنند. محل سایر مظنونان مشخص نشده است.

سازمان امنیت فدرال روسیه، همچنین اطلاعاتی دارد که اعضای گروه، شبه نظامیان بالقوه را استخدام کرده و برای نیازهای تروریست ها پول جمع می کنند.

فقط در چند ماه گذشته، این حداقل چهارمین مورد سرکوب حملات تروریستی در روسیه است. پاییز امسال، نیروهای امنیتی از حملات تروریستی در مسکو، ولگوگراد و استاوروپول جلوگیری کردند.

به طور کلی، با قضاوت بر اساس گزارش های سازمان امنیت فدرال روسیه، سالانه ده ها حمله بالقوه صورت می گیرد. به گفته الكساندر بورتنیكف رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه، ، طی ده سال بیش از ۱۵۰ حمله تروریستی در روسیه جلوگیری شده است.

در همین زمان، سازمان امنیت فدرال روسیه بارها خاطرنشان کرده است که توجه ویژه ای به گسترش اسلام رادیکالی در میان مهاجران کارگر و مستعمرات محل نگهداری تروریست های قبلاً دارد. خط مهم دیگر کار ردیابی شبه نظامیانی است که از جنگ سوریه و عراق به روسیه بازگشتند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала