ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ایران ۴۲ میلیون دوز واکسن کرونا خریداری می‌کند

© Photo / Tasnimایران ۴۲ میلیون دوز واکسن کرونا خریداری می‌کند
ایران ۴۲ میلیون دوز واکسن کرونا خریداری می‌کند - اسپوتنیک ایران
وزیر بهداشت ایران از خریداری حدود ۴۲ میلیون دوز واکسن کرونا از کمپانی‌های خارجی خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران با بیان اینکه از سه طریق تامین واکسن کرونا دنبال می‌شود، تصریح کرد: طریق خرید واکسن از مجموعه کووکس و سازمان بهداشت جهانی که برنامه ریزی کردم ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز از این طریق وارد می کنیم که حدود ۸ میلیون و ۴۰۰ نفر و حدود ۱۰ درصد را پوشش می دهد چون این واکسن باید برای  هر نفر دو دوز تزریق شود.

وزیر بهداشت ایران، 4 منبع خرید واکسن کرونا را اعلام کرد - اسپوتنیک ایران
وزیر بهداشت ایران، 4 منبع خرید واکسن کرونا را اعلام کرد

نمکی افزود: اقدام بعدی تامین حدود ۵.۵ میلیون دوز واکسن از قالب قرارداد مشترک با یک کمپانی خارجی و همچنین خرید ۲۰ میلیون واکسن از یک کمپانی خارجی دیگر و در مجموع ۴۲ میلیون دوز واکسن خریداری می کنیم که حدود ۲۱ میلیون نفر را پوشش می دهد.

وزیر بهداشت ایران در پایان بیان داشت: واکسن داخلی هم خوب پیش می رود و علیرغم نظر عده‌ای که به تولید داخل باور ندارند. شرکت‌های دانش بنیان و دانشمندان داخلی در ۱۲ شرکت مشغول تولید این واکسن هستند و حداقل ۴ شرکت جلوتر از بقیه هستند. سازمان بهداشت جهانی مراحل آنها  را قبول کرده است. یکی از این شرکتها اجازه آزمایش انسانی واکسن کرونا را در ایران دریافت کرده و هفته آینده کار روی انسان را شروع می کند، فاز حیوانی این واکسن با موفقیت تمام شده و امیدواریم در چند ماه آینده مژده ساخت واکسن را به استحضار ملت شریف ایران برسانیم.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала