ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ایران: اخلال گران در حضور مستشاری ایران در سوریه پاسخ کوبنده می گیرند

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران  - اسپوتنیک ایران
سخنگوی وزارت خارجه ایران بیان داشت: هرکسی در حضور مستشاری ایران در سوریه خلل ایجاد کند، پاسخ کوبنده دریافت می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  خبرگزاری فارس، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در نشست هفتگی با خبرنگاران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، به تشریح آخرین تحولات در حوزه سیاست خارجی پرداخت. 

 

خطیب زاده ضمن رد شهادت سربازان ایرانی در سوریه، بیان داشت: رژیم اشغالگر قدس می‌داند فصل بزن دررویی خیلی وقت است تمام شده و با احتیاط حرکت می‌کند و خوی تجاوزکارانه این رژیم قابل درمان نیست و تنها راه آن مقاومت صد در صدی در تمام جبهه‌هایی است که این رژیم دست به ناآرامی می‌زند. حضور ایران در سوریه مستشاری است و اگر کسی در این حضور خللی ایجاد کند پاسخ کوبنده‌ای می‌گیرد.

ایران، ضلع محوری در مثلث دشمنان آمریکا   - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
ایران، ضلع محوری در مثلث دشمنان آمریکا

وی به این سوال که آیا همکاری‌های ایران با سوریه و عراق در حوزه‌های مختلف با جدیت دنبال می‌شود، پاسخ داد: بخشی به زیرساخت‌های اقتصادی و بخشی هم به مسائل امنیتی و همکاری‌های سیاسی ایران با این کشورها مربوط می‌شود. کمیته‌هایی این‌ها را پیگیری کردند و در دست پیگیری است.

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت: هر چه روند بازسازی سوریه سرعت بگیرد، آرامش و ثبات و پایان درد و رنج مردم سوریه نزدیک‌تر خواهد بود.

خطیب زاده درباره تلاش امارات و بحرین برای قرار دادن حزب الله در فهرست گروه‌های تروریستی ، گفت: حکام این کشورها بسیار حقیرانه در حال تلاش‌هایی هستند که دل صهیونیست‌ها را به دست بیاورند. جمهوری اسلامی ایران کشوری نیست که درباره امنیت ملی خود با کسی شوخی کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала