ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

صفوی: ایران محور ثبات امنیتی در منطقه است

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / cropped photoسرلشکر صفوی: ایران محور ثبات امنیتی در منطقه است
سرلشکر صفوی: ایران محور ثبات امنیتی در منطقه است - اسپوتنیک ایران
دستیار و مشاور عالی آیت الله خامنه ای، رهبر ایران با اشاره به اینکه ایران محور ثبات امنیتی در منطقه و امن‌ترین کشور غرب آسیا است، گفت: آمریکا برای فروش تسلیحات نظامی خود تولید ناامنی می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، سرلشکر یحیی رحیم صفوی، دستیار و مشاور عالی رهبر ایران، شامگاه چهارشنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به ظرفیت‌های گیلان از جمله بنادر انزلی و کاسپین و اینکه می‌تواند از طریق قزاقستان به آسیای میانه و چین متصل شود، گفت: موقعیت ژئوپلیتیک و جغرافیایی ایران غیرقابل جایگزین است.

هشدار سرلشکر صفوی به آمریکا: شکست بزرگی از مردم عراق می‌خورید - اسپوتنیک ایران
هشدار سرلشکر صفوی به آمریکا: شکست بزرگی از مردم عراق می‌خورید

وی «دریا پایه بودن» اقتصاد و صادرات ایران را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: استان‌های شمالی از جمله گیلان در این حوزه نقش آفرینی مؤثری دارند و در حوزه ریلی نیز به پاکستان و ترکیه وصل هستیم و تا چند هفته آینده به افغانستان نیز متصل می‌شویم.

رئیس انجمن ژئوپلیتیک ایران با بیان اینکه ایران قدرت اول منطقه غرب آسیا بوده و ظرفیت بالایی در حوزه‌های مختلف از جمله تکنولوژی دارد، افزود: باید بتوانیم از ظرفیت‌های دریایی و ریلی خود به درستی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه دولت آمریکا تمام تعهدات بین‌المللی را نقض کرده و زیر پا گذاشته است، تصریح کرد: ایران روابط خود با کشورهای اوراسیا را بر اساس منافع و تهدید مشترک بنا کرده است.

سرلشکر رحیم صفوی با تاکید بر اینکه نمی‌توان منکر آن شد که روس‌ها نیز منافع محور هستند، بیان کرد: در سال گذشته حجم مبادلات اقتصادی ایران و اوراسیا ۳.۴ میلیارد دلار بود که در این بین تنها ۱.۵ میلیارد دلار برای صادرات اختصاص داشت و این یعنی اوضاع خوبی در این حوزه نداریم.

دستیار و مشاور عالی آیت الله خامنه ای در امور مرتبط با نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه باید به سمت ثبات سیاسی و امنیتی پیش برویم، اضافه کرد: ایران محور ثبات امنیتی در منطقه و امن‌ترین کشور جنوب غرب آسیا محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه پشت هر ناامنی در منطقه ردپای شرکت‌های فروش اسلحه آمریکایی دیده می‌شود، عنوان کرد: آمریکایی‌ها برای فروش تسلیحات خود تولید ناامنی می‌کنند.

سرلشکر رحیم صفوی خاطرنشان کرد: ایران کشوری قدرتمند، با ثبات و با امنیت است که می‌تواند در ایجاد امنیت در اوراسیا نیز نقش آفرینی کند.

وی با اشاره به اینکه مناطق آزاد بر اساس صادرات محور بودن طراحی شدند اما بیشتر به واردات پرداخته‌اند، افزود: این مناطق باید برای رشد اقتصادی ایران صادرات محور شوند.

سرلشکر رحیم صفوی با تاکید بر استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه برای صادرات محصولات و ورود گردشگر، ادامه داد: توسعه اقتصادی استان گیلان از طریق ورود گردشگر از کشورهای همسایه میسر می‌شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала