راکتور هسته‌ای امارات متحده عربی به ۸۰ درصد ظرفیت تولیدی خود رسید

© AP Photo / Arun Girijaراکتور هسته‌ای امارات متحده عربی به ۸۰ درصد ظرفیت تولیدی خود رسید
راکتور هسته‌ای امارات متحده عربی به ۸۰ درصد ظرفیت تولیدی خود رسید - اسپوتنیک ایران
Telegram
شرکت مسؤول راه‌اندازی نیروگاه‌های انرژی هسته‌ای امارات از رسیدن راکتور نیروگاه اول به ۸۰ درصد ظرفیت تولید خود خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا ، شرکت انرژی "نواة" که مسؤول راه‌اندازی و تعمیر و نگه‌داری نیروگاه‌های انرژی هسته‌ای "براکة" در امارات است، اعلام کرد، راکتور نیروگاه اول به سطح ۸۰ درصد از توان خود در تولید انرژی رسید.

این مساله گامی در فرآیند آزمایش انرژی روبه‌فزونی است که شامل افزایش تدریجی سطح انرژی راکتور، جمع‌آوری داده‌ها، تنظیم سیستم‌های کنترلی و امنیت پروژه است.

نزاع دو مرد در رستوران که منجر به درگیری با شرکت 100 نفر شد  - اسپوتنیک ایران
امارات، مصرف مشروبات الکلی را آزاد می‌کند

فرآیند تست انرژی فزاینده با نظارت مستمر سازمان مرکزی کنترل هسته‌ای انجام می‌شود که از زمان آغاز توسعه پروژه نیروگاه‌های انرژی هسته‌ای "مسالمت‌آمیز" براکه، بیش از ۲۸۰ عملیات بازرسی را انجام داده است، علاوه بر آن بیش از ۴۰ هیئت ارزیابی و بررسی از طرف آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و انجمن جهانی اپراتورهای هسته‌ای از پروژه بازدید کردند.

تیم راه‌اندازی شرکت نواة در نیروگاه اول جهت تکمیل فرآیند تست انرژی فزاینده و نیز استمرار پیشروی ایمن آن تا رسیدن میزان تولید برق این نیروگاه به ظرفیت ۱۰۰ درصدی خود ظرف چند ماه آتی، مشغول به فعالیت است.

پس از رسیدن به این مرحله، نیروگاه به صورت تدریجی تعطیل می‌شود تا اینکه عملیات تولید برق به شکل کامل متوقف شود و سپس فرآیند آزمایش نهایی آغاز می‌شود.

نیروگاه‌های انرژی هسته‌ای براکه واقع در منطقه الظفره در ابوظبی سنگ بنای برنامه هسته‌ای "مسالمت‌آمیز" امارات محسوب می‌شود.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала