ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نرخ ارز در بودجه سال آینده ایران ۱۱۵۰۰ تومان تعیین شد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / نرخ ارز در بودجه سال آینده ایران ۱۱۵۰۰ تومان تعیین شد
نرخ ارز در بودجه سال آینده ایران ۱۱۵۰۰ تومان تعیین شد - اسپوتنیک ایران
بنا به اعلام رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران، نرخ ارز در لایحه بودجه سال آینده این کشور حدود ۱۱۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت درباره نرخ ارز در بودجه سال آینده اظهار داشت: نرخ ارز را در لایحه بودجه سال آینده حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفتیم.

 مقام ایرانی پیشنهاد واردات خودرو بدون انتقال ارز را داد - اسپوتنیک ایران
مقام ایرانی پیشنهاد واردات خودرو بدون انتقال ارز را داد

رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران همچنین نرخ نفت در بودجه سال ۱۴۰۰ بر طبق برآوردهای اولیه را ۴۰ دلار برای هر بشکه اعلام نمود. نوبخت تصریح کرد: امروز لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در دولت مطرح شد و بعد از بحث و بررسی مورد تأیید قرار گرفت و مقرر شد که ما از شنبه کار تبصره‌ها را هم آغاز کنیم و قبل از ۱۵ آذر ماه به مجلس تقدیم کنیم. مجلس این نگرانی را داشت که این طرح‌شان به تایید و تصویب نرسد، چون ما مذاکراتی با مجلس داشتیم و در این لایحه تلاش شد که آن محورهای قابل اجرا از اصلاح ساختار در بودجه سال ۱۴۰۰ گنجانده شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ایران افزود: فروش نفت، دریافت مالیات و فروش اوراق مالی منبع درآمدی دولت برای سال آینده خواهد بود و سال آینده اوراق کمتری نسبت به امسال واگذار شده و طبق قانون برنامه ششم توسعه عمل می‌شود.

وی در ادامه بیان داشت: ظرفیت مالیاتی کشور نیز به گونه‌ای است که به ما اجازه می‌دهد بجای اتکا به نفت، از محل مالیات درآمد کسب کنیم. درباره نفت هم بر اساس میزان صادرات امسال تا صادرات در شرایط مطلوب برنامه‌ریزی کرده‌ایم و هرچه درآمد مازاد به‌دست بیاوریم صرف طرح‌های بزرگ، دولت الکترونیک، شرکت‌های دانش بنیان، طرح‌های نیمه‌تمام و تقویت طرح تحول سلامت شده و صرف هزینه‌های جاری نمی‌شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала