کرونا باعث شد تا مردی 8 انگشت خود را از دست بدهد

© AP Photo / Frank Augsteinکرونا باعث شد تا مردی 8 انگشت خود را از دست بدهد
کرونا باعث شد تا مردی 8 انگشت خود را از دست بدهد - اسپوتنیک ایران
Telegram
مرد آمریکایی که برای اسکی بازی به ایتالیا سفر کرده بود در طول سفر احساس ناخوشایندی به وی دست می دهد و متوجه می شود که به کرونا مبتلا شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پیپل، گرگ گارفیلد 53 ساله در فوریه سال 2020 هنگامی که با دوستانش به ایتالیا برای اسکی بازی روی کوه سفر کرده بود به کووید19 مبتلا شد.

وی در طول این سفر احساس ناخوشی کرد و پس از رسیدن به خانه اش در لس آنجلس به پزشک خانواده مراجعه کرد. دکتر وی موفق شد مقامات محلی را متقاعد کند که یکی از معدود تست های موجود کووید-19 را روی گارفیلد تست کنند که نتیجه مثبت بود. وی بخاطر عدم توانایی نفس کشیدن و درد در ریه ها در بیمارستان بستری شد.

در کره جنوبی جریمه عدم استفاده از ماسک حدود 90 دلار تعیین شد - اسپوتنیک ایران
در کره جنوبی جریمه عدم استفاده از ماسک حدود 90 دلار تعیین شد

دو روز بعد، گارفیلد درگیر به دستگاه تنفس مصنوعی متصل شد. وی دچار عوارض شد: فشار خون وی به شدت کاهش یافت، دچار سپسیس، نارسایی چند عضو و عفونت استافیلوکوکی شد. پزشکان با تمام وجود برای زنده ماندن او جنگیدند، اما در این شرایط از هر 100 نفر یکی زنده ماند.

در اوایل آوریل، بیمار از بخش مراقبت های ویژه به بخش عادی منتقل شد. او 22 کیلوگرم وزن کم کرد، سه انگشت پایش سیاه شد و به دلیل اختلال در جریان خون، هشت انگشت دستانش قطع شد. 64 روز پس از بستری شدن در بیمارستان، گارفیلد از بیمارستان مرخص شد.

پس از آن هفت عمل جراحی برای بازگرداندن انگشتان پا و دستان وی انجام شد. گارفیلد خود را خوش شانس ترین انسان روی زمین می داند و قصد دارد در ماه دسامبر دوباره اسکی بازی کند. این مرد از هموطنان خود می خواهد که همه محدودیت های ناشی از بیماری همه گیر کووید-19 را رعایت کنند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала