ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دانشمندان : خطر کرونا کمتر و امکان درمان آن بیشتر شده است

© Photo / Sai Li / Tsinghua University School of Life Sciencesدانشمندان : خطر کرونا کمتر و امکان درمان آن بیشتر شده است
دانشمندان : خطر کرونا کمتر و امکان درمان آن بیشتر شده است - اسپوتنیک ایران
دانشمندان دانشگاه کارولینای شمالی در شهر چاپل هیل ایالات متحده آمریکا تأیید کرده اند که ویروس کرونا SARS-CoV-2 جهش ژنتیک یافته و این امر باعث می شود به سرعت در سراسر جهان شیوع پیدا کند اما همین جهش باعث می شود که این پاتوژن در برابر واکسن آسیب پذیر باشد.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب در مقاله منتشر شده در مجله Science اعلام  شده است.

محققان سویه D614G ویروس کرونا را که از اروپا نشأت گرفته و در حال حاضر در سراسر جهان  شیوع پیدا کرده ، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. اگرچه D614G سریعتر تکثیر می شود و انتقال آن آسان تر است ، اما نسبت به سویه اصلی چینی باعث ابتلا به شکل کم خطرتر کووید 19 می شود. علاوه بر این ، معلوم شد این سویه حساسیت بیشتری نسبت به خنثی سازی با داروهای حاوی آنتی بادی دارد و بهتر درمان می شود.

اعتراف سوئد به شکست خود در مبارزه با کرونا بدون قرنطینه - اسپوتنیک ایران
اعتراف سوئد به شکست خود در مبارزه با کرونا بدون قرنطینه

D614G با اتصال پروتئین S خود به گیرنده سلولی ACE2 به طور موثرتری به سلول ها نفوذ می کند. این سویه ده برابر سریعتر از سویه اولیه  ویروس کرونا تکثیر می شود ، و به ویژه در سلول های اپیتلیال حفره بینی به طور فعال تکثیر می شود  که انتقال آن را از شخص به شخص دیگر از طریق هوا تسهیل می کند. این جهش بر ساختار پروتئین S تأثیر می گذارد ، که تماس با گیرنده سلولی را تسهیل می کند ، اما همچنین اتصال پروتئین به آنتی بادی ها را آسان می کند.

یادآور می شود تا کنون دو واکسن علیه کووید 19 در روسیه ثبت شده است. اولین واکسنی که ثبت شد Sputnik V  نام دارد که توسط مرکز علمی گامالیا ساخته شده و  تولید آن از 15 اوت آغاز شده است.. 14 اکتبر ، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ثبت واکسن دوم روسی به نام  EpiVacCorona ، ساخت مرکز "وکتور" را اعلام کرد. شهروندان جزو گروه ریسک و پزشکان اولین کسانی هستند که واکسینه می شوند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала