ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دیپلمات سعودی: در صورت خروج از یمن غرب جای عربستان را می گیرد

© Sputnik / Rania El-Gaabryنایف بن بندر السدیری سفیر عربستان در اردن
نایف بن بندر السدیری سفیر عربستان در اردن - اسپوتنیک ایران
سفیر عربستان سعودی در اردن اظهار داشت: اعلام کرد، در صورت خروج و عقب ‌نشینی ائتلاف عربی از یمن نیروهای غربی وارد میدان خواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک، نایف بن بندر السدیری سفیر عربستان سعودی در اردن در توجیه حضور عربستان در یمن اظهار داشت: عقب ‌نشینی ائتلاف عربی به رهبری عربستان از یمن احتمالا منجر می ‌شود تا گروه‌ های غربی به طور مستقیم برای مقابله با "گروه ‌های تروریستی و مقابله با هرگونه نقش ایران" وارد عمل شوند.

واشنگتن حملات حوثی های یمن به عربستان را به ایران مرتبط کرد - اسپوتنیک ایران
واشنگتن حملات حوثی های یمن به عربستان را به ایران مرتبط کرد

السدیری افزود: جامعه جهانی امروز آگاه است که حمایت از تلاش ‌های ائتلاف سعودی برای مقابله با گروه ‌های تروریستی در یمن از جمله القاعده و داعش ضروری است.

این دیپلمات سعودی مدعی شد: حوثی ‌ها دولت را تحت کنترل خود درآوردند و "روی ادامه جنگ از طریق رد درخواست‌ ها برای مذاکره سیاسی و به چالش کشیدن قطعنامه ‌های سازمان ملل و شورای امنیت" حساب می‌ کنند.

وی تاکید کرد: در صورت عقب‌ نشینی ائتلاف عربی از یمن این توجیه وجود خواهد داشت که گروه‌های غربی دست به مداخله مستقیم بزنند و مشارکت خود را در جنگ علیه گروه‌ های تروریستی در یمن افزایش دهند.

السدیری ادعا کرد: عربستان امروز در جنگ علیه یمن در دفاع از خاک خود حضور دارد که در معرض عملیات "تروریستی" از طریق پهپادها و موشک ‌های بالستیک است که تعداد آنها به ۳۱۲ حمله موشکی می ‌رسد و در همین حدود نیز حملاتی با پهپادهای هجومی انجام گرفته است. این عملیات مناطق غیرنظامی را هدف می‌ گیرند که شامل میادین نفتی، فرودگاه‌ ها و پالایشگاه‌ هاست و این حملات تهدیدی علیه امنیت هوانوردی و دریانوردی و انتقال نفت در جهان هستند.

او همچنین بدون اشاره به محاصره کشورش علیه یمن اشاره کرد: عربستان در ارائه کمک‌ ها به گروه ‌های مختلف جامعه یمن فرقی قائل نیست و به حمایت انسانی و امدادرسانی به اقشار مردم یمن توجه دارد همینطور مناطقی که تحت کنترل حوثی‌ هاست. این حوثی ‌ها هستند که کمک‌ ها را تنها بین اعضای خود و خانواده ‌های آن‌ ها تقسیم می ‌کنند و بقیه مردم را از این کمک ‌ها محروم می ‌کنند!

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала