عراقچی: نتایج انتخابات آمریکا تاثیری بر سیاست های ایران نخواهد گذاشت

© AP Photo / Vahid Salemiعراقچی: نتایج انتخابات آمریکا تاثیری بر سیاست های ایران نخواهد گذاشت
عراقچی: نتایج انتخابات آمریکا تاثیری بر سیاست های ایران نخواهد گذاشت - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون وزارت خارجه ایران طی سخنانی اظهار داشت که نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیری بر سیاست های اصولی جمهوری اسلامی ایران نخواهد گذاشت.

به گزارش اسپوتنیک، سید عباس عراقچی معاون وزارت خارجه ایران در برنامه رادیو تهران در خصوص نتایج انتخابات آمریکا و اثرات آم بر ایران اظهار داشت: نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیری بر سیاست های اصولی جمهوری اسلامی ایران نخواهد گذاشت.

تقابل بایدن و ایران در صورت ورود به کاخ سفید - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
تقابل بایدن با ایران در صورت ورود به کاخ سفید

عراقچی افزود: سیاست سلطه طلبانه و قلدرمآبانه آمریکا با تغییر رئیس جمهور در آن کشور تغییر نخواهد کرد ولی با تغییر افراد ممکن است شیوه‌ها و رویکردهای جدیدی بر سیاست آمریکا حاکم شود.

معاون وزارت خارجه ایران تاکید کرد: سیاست های اصولی ایران نیز که مبتنی بر مقابله با سلطه و مقاومت در برابر فشارهای غیرقانونی است مسلما تحت تاثیر انتخابات آمریکا قرار نخواهد گرفت اما طبیعی است که در صورت بروز شرایط جدید جمهوری اسلامی نیز شیوه‌ها و راه حل های مناسب و منطبق با آن شرایط را برای تامین منافع خود، و برای مقابله با هر گونه فشار یا تهدید احتمالی جدید، اتخاذ خواهد کرد.

وی در پاسخ به احتمال بازگشت رئیس جمهور جدید آمریکا به برجام و واکنش ایران اظهار داشت: هنوز برای صحبت در این زمینه زود است. چالش های بسیاری وجود دارد اما پیش از هر چیز باید منتظر ماند و سیاست های احتمالی جدید در آمریکا را ملاحظه کرد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала