ایروان از انهدام یک پهپاد آذربایجانی در قره باغ خبر داد

© Photo / official site of the MoD of RAایروان از انهدام یک پهپاد آذربایجانی در قره باغ خبر داد
ایروان از انهدام یک پهپاد آذربایجانی در قره باغ خبر داد - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت دفاع ارمنستان از انهدام هواپیمای بدون سرنشین آذربایجان در شرق قره باغ خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، شوشان استپانیان، سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان در فیس بوک نوشت: "واحدهای پدافند هوایی ارتش دفاعی قره باغ حدود ساعت 06:45 (6 و 15 دقیقه صبح به وقت تهران ) در راستای شرقی خط مقدم جبهه هواپیمای بدون سرنشین دشمن را سرنگون کردند".

مقامات جمهوری خود خوانده  قره باغ ی ، به نوبه خود ، اظهار داشتند که شب گذشته نسبتاً آرام سپری شد ، اما آذربایجان حملات موشکی به شهر شوشا را ادامه داد.

به نوبه خود ، باکو ادعا می کند که نیروهای مسلح ارمنستان به سمت مواضع ارتش و نقاط مسکونی آذربایجان در خاک این جمهوری تیراندازی کردند. وزارت دفاع آذربایجان در عین حال اعلام کرد نیروهای ویژه و واحدهای اطلاعاتی ارمنستان متحمل خسارات جدی شده و مجبور به عقب نشینی گردیدند.

باکو، ایروان را به هتک حرمت مساجد قره باغ متهم کرد +  تصاویر - اسپوتنیک ایران
باکو، ایروان را به هتک حرمت مساجد قره باغ متهم کرد + تصاویر

تنش های میان آذربایجان و ارمنستان بر سر قره باغ از 27 سپتامبر (6 مهر) از سرگرفته شد. هرکدام از طرفین دیگری را آغازگر این درگیری می داند.

 طرفین درگیری تاکنون سه بار در خصوص آتش بس توافق کرده اند. آخرین توافق آتش بس میان طرفین از روز 26 اکتبر (5 آبان) اجرایی شد، اما پس از این توافق نیز همانند دفعات گذشته طرفین از عدم رعایت آتش بس از سوی طرف دیگر خبر دادند.

درگیری ها در قره باغ در سال 1988 آغاز شد که منطقه خودمختار قره باغ  خروج خود از ترکیب  آذربایجان شوروی را اعلام کرد. در جریان رویارویی مسلحانه در سالهای 1992-1994 ، آذربایجان کنترل قره باغ و هفت منطقه مجاور را از دست داد. از سال 1992 ، مذاکرات در مورد حل و فصل مسالمت آمیز منازعات در چارچوب گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ، به ریاست سه کشور روسیه ، ایالات متحده و فرانسه در جریان است. آذربایجان اصرار دارد که تمامیت ارضی خود را حفظ کند ، ارمنستان از منافع جمهوری خودخوانده قره باغ دفاع می کند زیرا خود قره باغ طرف مذاکره نیست.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала