ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آغاز تدریس زبان روسی در یکی از مهد کودک های شهر حلب سوریه

© Sputnik / Iliya Pitalevآغاز تدریس زبان روسی در یکی از مهد کودک های شهر حلب سوریه
آغاز تدریس زبان روسی در یکی از مهد کودک های شهر حلب سوریه  - اسپوتنیک ایران
تدریس روسی به عنوان زبان سوم خارجی در برنامه درسی یکی از مهد کودک ها در شهر حلب سوریه گنجانده شده است.

به گزارش اسپوتنیک، خانم النا کراوتسوا ، معلم زبان روسی که در سال 1997 با همسرش به حلب نقل مکان کرد ، در این باره صحبت کرد.

به گفته وی ، اکنون در سوریه با توجه به سهم روسیه در برقراری صلح در این کشور داوطلبان زیادی برای یادگیری زبان روسی وجود دارد. اکنون علاوه بر انگلیسی و فرانسوی ، زبان روسی را نیز می تواند در مدارس فرار گرفت . محبوبیت زبان روسی در دانشگاه های محلی نیز در حال افزایش است.

ایلان ماسک  - اسپوتنیک ایران
علاقه ایلان ماسک به زبان روسی

لیندا الخلفی، معلم کارآموز خاطرنشان کرد که در سوریه مردم آشنایی  با شهروندان روسیه را شروع کرده و می بینند که آنها مردمی مهربان هستند. بسیاری از مردم می خواهند به روسیه سفر کرده و  با روس ها ملاقات کرده و با آنها ارتباط برقرار کنند و  برای این منظور به زبان روسی نیاز دارند و ا می خواهند آن را یاد بگیرند.

در تاریخ 2 ژوئن  الدار قربانوف ، مشاور ارشد سفارت روسیه در سوریه ،گفت که در این سال تعداد دانش آموزان سوری که روسی را به عنوان زبان خارجی دوم انتخاب کردند ، به 20 هزار نفر رسید. به گفته وی ، مردم طی مدت طولانی و  در تمام سالهای جنگ به سفارت روسیه مراجعه کرده و خواستار باز کردن دوره های آموزش  زبان روسی هستند.

الدار قربانوف همچنین ابراز امیدواری کرد که در آینده مراکز فرهنگی بزرگ روسیه در سایر شهرهای سوریه نیز  افتتاح شود.

6 ژوئن ، نخست وزیر روسیه ، میخائیل میشوستین ، روز زبان روسی را به روس ها تبریک گفت و به افزایش تعداد افراد علاقه مند به یادگیری زبان روسی در سراسر جهان ، اشاره کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала