روایتی از دختری ۹ ساله که در راه مهاجرت به همراه خانواده‌اش غرق شد +عکس، ویدئو

© Photo / NASAВозвращение на Землю капсулы с американскими астронавтами после завершения экспериментального полета "Союз-Аполлон"
Возвращение на Землю капсулы с американскими астронавтами после завершения экспериментального полета Союз-Аполлон - اسپوتنیک ایران
Telegram
تمام اعضای یک خانواده‌ی ایرانی در راه مهاجرتی پر خطر از ایران در کانال مانش غرق شدند و این اتفاق با موجی از واکنش‌های کاربران ایرانی همراه شده است.

به گزارش اسپوتنیک، در روزهای گذشته خبر غرق شدن خانواده‌‌ی ایرانی در دریا در حال مهاجرت از کشور ایران بازتاب فراوانی در رسانه‌های ایرانی و خارجی داشته است و به یکی از خبرهای غم‌انگیز و تاسف‌بار فضای مجازی تبدیل شده است.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от پژمان موسوی (@pejmanmousavi)

چهار عضو یک خانواده سردشتی با غرق شدن قایق حامل پناهجویان در حین عبور از کانال مانش در آب‌های بین فرانسه و بریتانیا غرق می‌شوند و فرزند ۱۵ ماهه آنها همچنان مفقود است.
محمدحسین مهدویان، کارگردان فیلم "درخت گردو" با انتشار چند تصویر و ویدئو در صفحه شخصی‌اش روایتی از آشنایی و تست بازیگری دختر این خانواده، آنیتا ایران‌نژاد ۹ ساله نوشت که کاربران بسیاری را متاثر کرد.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от پایگاه خبری و اطلاع رسانی رکنا (@rokna.news)

وی در این باره نوشت: «پارسال به دنبال یافتن بازیگرانی برای نقش‌های کودک فیلم سینمایی درخت گردو جستجوی محلی مفصلی انجام دادیم. بچه‌ها باید به زبان کردی سورانی حرف می‌زدند که زبان و لهجه‌ی مردم سردشت است. فقط چند شهر ایران در شمال کردستان و جنوب آذربایجان غربی به این لهجه‌ی خاص حرف می‌زنند و این کار را سخت می‌کرد. یکی از نقش‌هایی که در پی بازیگرش بودیم، نقش شهین دختر شش هفت ساله‌ی فیلم بود. به دختر عکس دوم نگاه کنید؛ به چشم‌هایش. ترکیبی است از رنج و در عین حال زیبایی و امید. این دختر یکی از چند گزینه‌ی نهایی ما بود، در کنار چند دختر زیبا و معصوم دیگر که هر کدام به امیدی خودشان را به ما می‌رساندند تا شاید با به رخ کشیدن استعدادشان برای چند نفری که از تهران آمده‌اند آینده‌ای برای خود جستجو کنند. او در نهایت انتخاب نشد و نقش به ژینا رسید. اما اگر تصویر دختر برایتان آشناست حق دارید.»

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от تاپ ترینهای روز (@top10rooz)

بسیاری از کاربران داستان غم‌انگیز این خانواده را می‌خوانند و این اتفاق را رنج آور و شرم آور عنوان می‌کنند و معتقدند بسیارند ایرانی‌هایی که برای مهاجرت از کشور خود، راه غیرقانونی بی‌سرانجامی را پیش می‌گیرند و برای فرار از ایران تلاش می‌کنند اما چرا ایران خانه‌ای گرم و پر امید برای مردمش نیست؟!

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от پیام نو (@payameno)

برخی از کاربران عنوان می‌کنند عوامل و دلایل مهاجرت‌های این چنینی کاملا مشخص است و پدر خانواده برای بهتر شدن زندگی فرزندانش این چنین خطر کرد و نباید کار او را اشتباه دانست و بهتر است کسانی که مسئول رفاه زندگی مردم در ایران هستند و کاری انجام نمی‌دهند از خواب غفلت بیدار شوند؛ اما برخی دیگر از کاربران ضمن مقصر دانستن پدر خانواده، مهاجرت غیرقانونی را محکوم می‌کنند و آن را بازی با جان انسان‌ها می‌دانند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала