احتمال توقف فعالیت شرکت ‌های هوایی ایرانی

© Sputnik / Arina Topolevaاحتمال توقف فعالیت شرکت ‌های هوایی ایرانی
احتمال توقف فعالیت شرکت ‌های هوایی ایرانی - اسپوتنیک ایران
Telegram
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی ایران در نامه ‌ای به دبیر انجمن شرکت‌ های هواپیمایی و مدیران عامل این شرکت‌ ها هشدار داد: حیات شرکتهای هواپیمایی مستقیما در گرو اقبال و رضایت مردم و مسافرین است و هر شرکتی که این مهم را مد نظر قرار ندهد محکوم به از دست دادن بازار است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایلنا، روز سه شنبه ابوالقاسم جلالی معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی ایران، بنا به دستور ریاست سازمان طی نامه ‌ای به دبیر انجمن شرکت‌ های هواپیمایی و مدیران عامل این شرکت‌ ها در خصوص دریافت گزارش مبنی بر تعیین کف نرخی و بستن گستره انتخاب مشتری هشدار داد.

کاهش ظرفیت پذیرش مسافر در هواپیما  - اسپوتنیک ایران
کاهش ظرفیت پذیرش مسافران در هواپیما

در متن نامه آمده است: در شرایط سخت اقتصادی و التهاب اجتماعی ناشی از افزایش فشارهای استکبار جهانی و به تبع آن افزایش قیمت کالا و خدمات، آحاد جامعه اسلامی در فشار مضاعف و تنگناهای اقتصادی بوده و صبورانه شرایط خاص انقلاب اسلامی را درک می ‌نمایند.

همچنین باید بپذیریم که مقوله حمل و نقل هوایی، فارغ از پدیده غلت بهره مندان آن در قیاس با آحاد جامعه، خواه یا ناخواه به عنوان یکی از شاخص های روانی تعیین کننده و اثر گذار بر سایر کالاها شناخته شده و هرگونه بی دقتی در تعیین تعرفه ها، مستقیما بر سایر اقلام و به ویژه جو روانی جامعه تاثیر منفی خواهد داشت.

لازم به ذکر است سازمان هواپیمایی کشوری قطعا نسبت به دغدغه های جدی و جاری شرکتهای هواپیمایی حساس و فعال است، لیکن متذکر می شود که حیات شرکتهای هواپیمایی مستقیما در گرو اقبال و رضایت مردم و مسافرین است و هر شرکتی که این مهم را مد نظر قرار ندهد محکوم به از دست دادن بازار است.

از سوی دیگر مسافرین صاحبان حقوقی هستند که سازمان خود را موظف به حفظ و دفاع از این حقوق میداند .

اخیرا به صورت مکرر گزارشاتی دریافت شده که شرکتهای هواپیمایی اقدام به برگزاری جلسات تعیین کف نرخی نموده اند. این عمل مصداق مشخص اخلال در جهت بستن گستره انتخاب مشتری بوده و در حقوق بین الملل متضاد با قوانین Antitrust و در قوانین کشور عزیزمان مغایر صریح حقوق مصرف کننده است.

نظر به اهمیت موضوع، بدینوسیله متذکر می گردد که در صورت اثبات محتوای فوق بر سر نرخ و کیفیت خدمت، سازمان هواپیمایی کشوری در مقام مدعی حفظ حقوق مسافرین هوایی، موضوع را به مراجع قضایی منعکس و در تداوم فعالیت شرکت هواپیمایی مربوطه محدودیت جدی قائل خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала