کشورهای خارجی توانایی دخالت در انتخابات آمریکا را ندارند

© Sputnik / Kirill Kallinikovتلاش آمریکا برای متشنج کردن اوضاع انتخابات در روسیه
تلاش آمریکا برای متشنج کردن اوضاع انتخابات در روسیه  - اسپوتنیک ایران
Telegram
ایالات متحده آمریکا عدم توانایی سایر کشورها برای تأثیر گذاری بر روند انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد

به گزارش اسپوتنیک، کریستوفر کربس، مدیر آژانس امنیت سایبری و زیرساخت‌های آمریکا گفت: کشورهای خارجی قادر به تأثیرگذاری بر روند انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده نیستند.

ادعای پلیس فدرال آمریکا علیه ایران - اسپوتنیک ایران
ادعای آمریکا درباره نتیجه حمله سایبری هکرهای ایرانی

وی تأکید کرد: آمریکایی ها باید به امنیت رای خود، شمارش آرا و نتایج آن اطمینان داشته باشند.

به گفته کربس، آژانس امنیت سایبری و زیرساخت ها و سایر ساختارهای ایالات متحده طی چهار سال گذشته آموخته اند که در مدت 27 ساعت، تهدیدات را در فضای مجازی خنثی کنند. وی افزود، این آژانس حدود 95 درصد آرا را که قبلاً در انتخابات 2020 به دست آمده است، ردیابی می کند.

در 10 سپتامبر، ایالات متحده سه روس و یک اوکراینی را به دلیل دخالت در انتخابات آمریکا و حملات سایبری تحریم کرد. گفته می شود این افراد با آژانس تحقیقات اینترنتی که انتخابات را دستکاری کرده در ارتباط هستند. آمریکایی ها آن را به یوگنی پریگوژین (تاجر) نسبت می دهند.

در آوریل 2019، رابرت مولر، دادستان ویژه ایالات متحده گزارشی درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 که با پیروزی دونالد ترامپ همراه بود، منتشر کرد. در این گزارش آمده است كه مسكو در روند انتخابات آمریكا دخالت كرده است، اما سوظن موجود در مورد ارتباط طرف روسی و ترامپ تأیید نشد. بعداً دادگاه فدرال در واشنگتن حکم داد که ارتباط "کارخانه ترول" با مقامات روسی نیز اثبات نشده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала