ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

خطیب زاده: پیکر خانواده غرق شده ایرانی به ایران منتقل می شود

© Sputnik / Shiva Abshenasسعید خطیب زاده سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه ایران
سعید خطیب زاده سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه ایران  - اسپوتنیک ایران
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران بیان داشت: پس از طی مراحل قضایی پرونده و صدور مجوز قانونی از سوی مراجع ذیربط فرانسه، بلافاصله ترتیبات لازم برای انتقال پیکرهای قربانیان این حادثه تاسف بار به داخل کشور انجام خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، سعید خطیب ‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، روز دوشنبه در خصوص آخرین وضعیت و پیگیری ‌های انجام شده درباره خانواده غرق شده ایرانی در کانال مانش، با تسلیت به بازماندگان قربانیان اظهار داشت: وزارت امور خارجه و سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس از نخستین لحظات دریافت خبر تلخ و تأسف بار غرق شدن این خانواده ایرانی در کانال مانش، پیگیری ‌های

خون مهاجرین که می میرند گردن کیست؟ - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
خون مهاجرین که می میرند گردن کیست؟

مجدانه خود را از طریق انجام ملاقات، ارسال یادداشت و تماس‌ های مکرر با مقامات ذیربط محل در پاریس و منطقه محل وقوع حادثه (شهر دانکرک) برای کشف اجساد، بررسی علل وقوع حادثه و اطلاع از روند شناسایی مظنون و یا مظنونین احتمالی این حادثه دلخراش آغاز کرده ‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: براساس آخرین اخبار دریافتی از وزارت امور خارجه فرانسه و پلیس محل، تاکنون اجساد چهار نفر از اعضای این خانواده پیدا شده و تلاش‌ ها برای یافتن آخرین عضو خانواده ادامه دارد.

وی اضافه کرد: مطابق گزارش اولیه پلیس قضایی فرانسه، فردی مظنون به دست داشتن در وقوع این حادثه دستگیر شده و تحقیقات از وی در حال انجام است.

خطیب ‌زاده تاکید کرد: بدیهی است پس از طی مراحل قضایی پرونده و صدور مجوز قانونی از سوی مراجع ذیربط فرانسه، بلافاصله ترتیبات لازم برای انتقال پیکرهای قربانیان این حادثه تاسف بار به داخل کشور انجام خواهد شد.

در جریان واژگونی قایق حامل مهاجرانی که تلاش می‌ کردند ششم ‌آبان ماه خود را از طریق آبراه کانال مانش، از فرانسه به انگلیس برسانند، چهار عضو یک خانواده ایرانی جان باخته‌ و فرزند ۱۵ ماهه آنها مفقود شدند.

گروه‌ های حامی پناهجویان این سانحه را فاجعه ‌بارترین سانحه دریایی در سال ‌های اخیر نامیده‌ اند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала