ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اردوغان خواستار پیگرد سیاسی سیاستمدار هلندی شد

© Mustafa Kamaci/Presidential Press Office/Handout via REUTERSاردوغان خواستار پیگرد سیاسی سیاستمدار هلندی شد
اردوغان خواستار پیگرد سیاسی سیاستمدار هلندی شد - اسپوتنیک ایران
رئیس جمهور ترکیه خواستار تشکیل پرونده قضایی در رابطه با اظهارات توهین آمیز سیاستمدار راست افراطی هلند شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آناتولی گزارش رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز سه شنبه برای شکایت از اقدامات رهبر حزب راست گرای افراطی هلند، گرت ویلدرز به دادستانی کل مراجعه کرد.

در این شکایت که توسط حسین آیدین، ​​یکی از وکلای رئیس دولت به دفتر دادستانی ارائه شده، آمده است که کاریکاتوری که توسط سیاستمدار فوق العاده راست اروپا در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، هیچ ارتباطی با مفهوم آزادی بیان ندارد.

بورل: اظهارات اردوغان علیه مکرون قابل قبول نیست - اسپوتنیک ایران
بورل: اظهارات اردوغان علیه مکرون قابل قبول نیست

اردوغان خواستار آغاز یک پرونده قضایی تحت "نقض عزت و شرافت رئیس جمهوری ترکیه" شد.

گرت ویلدرز، رهبر راست افراطی هلند روز شنبه یک تصویر کارتونی از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه منتشر کرد که زیر آن نوشته شده بود "تروریست". روز دوشنبه نیز تصویری از یک کشتی در حال غرق شدن با پرچم ترکیه منتشر کرد و زیر آن نوشته بود "بای بای رجب طیب اردوغان. ترکیه را از ناتو بیرون بیندازید".

وکلای اردوغان شکایتی را در آنکارا امروز (سه شنبه) علیه این سیاستمدار تنظیم کردند و گفتند که دادگاه‌های این کشور به بررسی حقوقی این پرونده می‌پردازند چون توهین به شخص رئیس جمهوری بوده است.

این خبرگزاری ترکیه ای همچنین از قول وکلای این پرونده گزارش کرد: حتی اگر این جرم مستقیما علیه شخص ریاست جمهوری انجام شده باشد، ارزشی که نقض می‌شود ساختار سیاسی دولت است.

آنها گفتند، اظهارات گفته شده از سوی این سیاستمدار هلندی آزادی بیان نیست و این فرد شخصیت، اعتبار، احترام و شرافت اردوغان را زیر سوال برده و هدف قرار داده است.

مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه نیز روز یکشنبه این سیاستمدار هلندی را "یک نژادپرست بازنده" خطاب کرد که تلاش می‌کند تا با رویکرد خود در قبال اسلام و خارجی‌ها حمایت کسب کند.

دولت باغچلی، رهبر حزب جنبش ملی گرای ترکیه و متحد اردوغان نیز امروز گفت: این سیاستمدار هلندی روابط سیاه و تاریکی با سازمان‌های تروریستی دارد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала